Šioje temoje yra 6 atsakymai, 2 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino  Audrius Batisa prieš 12 mėn..

Ar galimai priverstinai gydyti alkoholikus?

 • Sveiki. Nebeturiu kur kreiptis, ka daryti.
  Mano brolis ir tevas alkoholikai. Broliui nuo alkoholio issivyste epilepsija- geria vaistus + alkoholi. Pries 3 men mire mama, tai tevas ir broils (39 m.) liko gyventi dviese. Brolis nuolat geria, jam nereikia kompanijos. Pastoviai parsinesa namines degtines ir geria tiesiai is butelio. Vis dazniau prasideda psichozes, haliucinacijos, bande sokt pro balkona. Po sio atvejo pagulde I Sveksnos psichiatrine ligonine, bet po 2 dienu atsigavo ir pasiprase isleidziamas. Gydytojas sako, kad neturi teises jo laikyti, jei pats pacientas nenori. Vos tik parvaziavo namo, vel prisigere. Jam jau pakrikusi ne tik psichika, bet ir fiziologija. Nebelaiko ismatu, dergia visur- ant kilimu, lovos, apteplioja sienas… Tetis juo normaliai pasirupinti negali, nes pats nuolat geria. Jam normalu 3-4 kartus per diena prisigerti. Geria neiseidamas is namu, jam jau tiek bereikia- poros stikliniu stipraus alaus ir jau girtas. Brolis grasina, kad nusizudys, tetis irgi pasoviai tuo gasdina. As gyvenu uz 300 km, pas juos karta per menesi nuvaziuoju, bet kasdien paskambinu. Kalbetis beprasmiska- brolis sako, kad vistiek nenori gyvent, o tevas man sako, kad nemokyciau jo gyvent, nes jis vyresnis uz mane ir geriau zino. Nezinau, kaip jiems padet. Jau nebezinau, ar noriu jiems padet, svyra rankos, apima beviltiskumas, kai pakalbi normaliai, paskambini po valandos, o jie vel prisigere. Beje, jie negeria kartu, kiekvienas savo kambary, nuolat pykstasi. Bijau, kad jei broliui vel haliucinacijos prasides, jis gali tevui kazka blogo padaryti.
  Kol brolis agresyviai nesielgia, greitoji niekaip nereaguoja- sako, zinom, kad jis alkoholikas, tegu issiblaivo pirma.
  Nebezinau kur kreiptis, ka daryt? Ar galima ji kazkaip priverstinai i ligonine paguldyt?
  Kitas variantas-parduot buta ir nupirkti 2 mazesnius, bet tada, bijau, kad galiu laikyt broil mirusiu, nes jis vienas ilgai nebepagyventu, kai nebutu salia nieko, kas jam greitaja galetu iskviest…

  Atsakymas

  Sveiki, Lietuvoje beveik nėra priverstinio gydymo, tad surišę jo niekur nelaikys. Manyčiau jo artimiesiems (jums ar bent vienam iš jūsų mamai, žmonai) reikia nuvykti bent į kelias Al-Anon grupes tam kad išgirstumėte kaip kiti tvarkosi su panašiomis situacijomis. Ten taip pat sužinosite kaip, motyvuoti žmogų gydytis, kad jis pats to norėtų, o kai taip bus, gydytis nuo alkoholizmo.
  Ta pati tema http://prevencija.lt/pokalbiai/tema/ar-galimai-priverstinai-gydyti-alkoholikus/

  Priverstinį gydymą nuo alkoholizmo (alkoholizmas – psichikos liga) apibrėžia „LR Psichikos sveikatos priežiūros įstatymas“
  23, 27, 28 Straipsniai http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=259559

  Atsakymas

  Sūnui 29 metai. Išgerdinėjo 10 metų, bet tai netrukdė gyvent niekam. Gėrimo dozės padidėjo ir visiškai neišsiblaivo, mato haliucinacijas, krenta epilepsija, dar kol kas neagresyvus. Pats bandė gydytis savo noru. 2 kartus gulėjo Kaune Giedraičiuose, užsikodavo. Praėjo vos 2 mėn. kodą nulaužė- neišsiblaivo jau 10 dienų. Gyvenu su mama 93 metų kuriai reikalinga priežiūra, pati esu dirbanti. Palikusi namus su didele baime grįžtu po darbo, nes nežinau ką rasiu. Pačios sveikata eina vis blogyn, negaliu nei jam padėti nei sau. Matau kad su sūnum grimstu į dugną kartu, nes pastovai kovoju su alkoholizmu, visada galvoju kaip padėt sūnui, vieno jau netekau -žuvo autoavarijoje, liko šitas skausmas…Šiuo metu gydytis jau nesutinka, tai per naktis daužosi, griūva, eina į gatves….nežinau kaip gali nebūti priverstinio gydymo…Nejaugi pačiai reikės išvažiuot gydytis…Gelbėkite….

  Atsakymas

  Sveiki Ernesta. Jeigu jau buvo gydytas Minesotos programoje (Giedraičio), tada belieka tik reabilitacija bendruomenėje.
  Kadangi priverstinio gydymo LT beveik nėra, sumotyvuoti gydytis reikia patiems artimiesiems. Kaip jį sumotyvuoti, pagalbą gautumėte AL-Anon grupėse

  Ištrauka iš įstatymo:
  23 straipsnis. Pirminį asmens psichikos būklės patikrinimą ir įvertinimą psichiatras gali atlikti pagrįstai įtardamas sunkią psichikos ligą, kurios požymiai yra nurodyti šio įstatymo 27 straipsnyje. Pirminis asmens psichikos patikrinimas atliekamas Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka.
  Dėl asmens pirminio apžiūrėjimo gali kreiptis gydytojas, paciento atstovas, artimieji, policija.
  27 straipsnis. Asmuo, sergąs sunkia psichikos liga ir atsisakąs hospitalizavimo, gali būti hospitalizuojamas prievarta tik jeigu yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais gali padaryti esminę žalą:
  1) savo sveikatai, gyvybei;
  2) aplinkinių sveikatai, gyvybei.
  28 straipsnis. Esant šio įstatymo 27 straipsnyje nurodytoms aplinkybėms, pacientas gali būti priverstinai hospitalizuotas ir priverstinai gydomas psichiatrijos įstaigoje ne ilgiau kaip dvi paras be teismo leidimo. Jeigu per dvi paras teismas leidimo neduoda, priverstinis hospitalizavimas ir priverstinis gydymas turi būti nutraukti. Apie priverstinį hospitalizavimą psichiatrijos įstaigos administracija nedelsdama praneša paciento atstovui.
  Kai pacientas priverstinai hospitalizuojamas, psichiatrijos įstaigos administracija privalo ne vėliau kaip per 2 paras kreiptis į teismą. Teismas, apsvarstęs psichiatrų rekomendacijas, turi teisę priimti sprendimą dėl paciento priverstinio hospitalizavimo ir priverstinio gydymo pratęsimo, bet ne ilgiau kaip vienam mėnesiui nuo priverstinio hospitalizavimo pradžios. Pagal psichiatro rekomendacijas psichiatrijos įstaigos administracija turi teisę nutraukti paciento priverstinį hospitalizavimą ir priverstinį gydymą anksčiau.
  Jeigu paciento priverstinį hospitalizavimą ir priverstinį gydymą reikia pratęsti, psichiatrijos įstaigos administracija dėl šio pratęsimo privalo kreiptis į teismą. Teismas pagal psichiatrijos įstaigos išvadą gali priverstinį paciento hospitalizavimą ir priverstinį gydymą nutraukti arba pratęsti, bet kiekvieną kartą ne daugiau kaip 6 mėnesiams. Pagal gydančiojo psichiatro rekomendaciją psichiatrijos įstaigos administracija paciento priverstinį hospitalizavimą ir priverstinį gydymą turi teisę nutraukti ir anksčiau.
  [28 straipsnis papildytas 4 dalimi]
  Kai sprendžiami sunkiomis psichikos ligomis sergančių pacientų priverstinio hospitalizavimo ir priverstinio gydymo klausimai, psichiatrijos įstaigos administracija privalo kreiptis dėl antrinės teisinės pagalbos pacientui suteikimo, jei tokiam pacientui neatstovauja jo atstovas.

  Atsakymas

  Vyras kasdien geria be perstojo .isimiega or vel geria ir meluoja pats sau kad jis negeria viskas gerai seimoje. Be pykciu nei dienos negali but namie .plius yra du vaikuciai mazi ir galiausiai nutiko nelaime su dukra jis eidamas kartu su ja geria ja palieka salti lauke nes dar mazute pasakyt nemoka grizus namo krenta verkia ir pamacius vezima supratau kad vaikas buvo nusivertes su vezimeliu nes tevui tik alus galvoj jai vaiko rubai apipilti ir jo alumi. Plius namie antras vaikutis vos dvieju savaiciu kokioj aplinkoj ir su baime einu gult su vaikais uzsidarius kitam kambary jegu nebera .vyrui vos25metai o jau pasieke dugna jau buvo ir policijos pasalintas is namu uz musima isgerus vaiku gazdinima. Visalaik vaiksto nuo gerimo apsiderges kraujas bega istisai is nosies. Bandem visi su juo kalbet padet bet be sansu. Vienas kelias kad gelbet priverstinai kazkaip nes pavojus vaikams yra .

  Atsakymas

  Irgi kaip ir visi , kas cia saukiasi pagalbos , matyt , yra blogai .Mano dukra geria su pertraukomis, visa r
  dreba , vemia , o issivemus vel geria .Tikrai reikalingas priverstinis gydymas.Ar valstybei geriau padeti viena zmogu isgydyti , negu paskui , gysyti visus artimuosius , manau tai yra kazkoks nesupratimas, kad tokius istatymus isleidzia.Kokia jiems notyvacija suteiksi n, kad ju motyvacija yra tik bambalis ,bet koks gerimas ir besaikis rukymas , kas visur uzdrausta , o namuose jo nesumotyvuosi , kad tai kenksminga.Niekas neklauso, o kiek nukentejusiu nuo tokiu valkatu pijoku, seimos istisai kencia visokius terorus , kad sunku ir apsakyti , reketuoja pinigus , nesa is namu ir pasiskusti nera kur.parekomenduoja Anoniminius klubus, kas eis i juos, tie kodavimai turetu buti kazkaip , jei priverstinai tai galetu paremti , nes koduoja ne gydytojai, kartais su tuo kodu parvaziaves , jau vel geri, ka daryti , kur kreiptis, jei yra sakoma liga , ji turetu buti kazkaip priskirta prie ligu ir gydoma ir jau ne taip isisenejus, kaip viename , Plunges rajone buvo sesuo priziurejo broli, sis gere atejo jos drauge , kazko pijokAI VISADA RANDA kivircams pretekstu , drauge subade su peiliu , o paskui uzdege nama, dabar nei sesuo turi kur gyventi ir pats brolis invalidu namuose, o subadytojhi turbut pragijo gauna invaliduma , tai ponai kurdami istatymus nuspreskite , kas naudingiau , net prigerusi sutikus gatveje , jo nebausti pinigine bauda , nes jie pinigu neturi , o idarbinti , nors salygatvius valyti , plauti , kad visur blizgetu

  Atsakymas

  Aš įsivaizduoju, kad pikta ir gaila, ir liūdna matyti tokius artimuosius. Bet yra daug dalykų kuriuos jie praėjo iki to kol tapo tais nepaliaujamais gėrikais (dabar nieko nekaltinu, – toliau klausimai „retoriniai“, – bet į juos reikalingas individualus atsakymas).

  Ar turi jie atsakymą į klausimą, – kodėl reikia gyventi negeriant? Kokia prasmė iš viso čia visus skaudinti/džiuginti? Ką reikia daryti, kad neskaudinti? Ar jeigu negeri tai jau neskaudini? Kur esminiai atsakymai? Kas į juos atsakys? Kodėl ryte atsikėlus geriau negerti nei gerti? Ar iš tiesų geriau negerti?

  Kaip manote apie ką šie klausimai?
  Atsakymų į šiuos klausimus daugumas pijokų/narkomanų ir neturi. Neturi nes niekas su jais apie tai nešneka. Nešneka, – „nes jiems reikia gydytis“. Tik nuo ko? Nuo savęs? Nuo to, kad nekiltų tokie klausimai? O gal, kad blaivus ne tai, kad būsi „keistuolis“ apie šnekėdamas, bet ir atsakymo tikrai negausi. Tada, – kas atsakys į šiuos klausimus?

  Atsakymas
Atsakymas į: Ar galimai priverstinai gydyti alkoholikus?
Jūsų informacija:
<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">

Atsakymas