Raminamieji ir migdomieji vaistai

Dažniausi raminamieji vaistai yra šie: diazepamas, temazepamas, nitrazepamas, kiti benzodiazepinai bei panašios medžiagos (tai jų cheminiai pavadinimai). Šiems vaistams reikalingas receptas.

Poveikis

Daugelis raminamųjų vaistų veikia panašiai kaip alkoholis – svaigina. Vartojami siekiant slopinti nerimą, depresiją, gerinti miegą. Vartojant juo nepasitarus su gydytoju, galimas neigiamas poveikis. Raminamieji ir migdomieji vaistai sukelia mieguistumą, lėtina mąstymą, mažina įtampą, nerimą, sutrikdo koordinaciją, silpnina reakciją. Dėl šios priežasties juos vartojantiems asmenims negalima vairuoti automobilio ar dirbti su mechaniniais įrenginiais. Šių preparatų negalima vartoti kartu su alkoholiu, nes poveikis stiprėja ir yra sunkiai prognozuojamas. Dažnai vartojant raminamuosius ir migdomuosius organizmas prie to pripranta ir poveikiui patirti reikia vis didesnių dozių. Organizmas, įgijęs toleranciją (atsparumą poveikiui) benzodiazepinų grupės vaistams, turi stipresnį atsparumą ir alkoholiui. Jei asmuo dažnai vartoja raminamuosius ir nuolat didina dozę, rizikuoja tapti priklausomas nuo jų. Kai kurių raminamųjų švirkštimas į veną gali sutrikdyti kvėpavimą.

Perdozavimas

Šios grupės preparatų perdozavimas gali būti pavojingas gyvybei.

Abstinencijos sindromas

Bandant nutraukti įprastų dozių vartojimą, jaučiamas nerimas, baimė, panika, nemiga. Gali atsirasti ir traukulių. Taigi abstinencija nuo barbitūratų kur kas sunkesnė nei nuo heroino ir negydoma gali baigtis mirtimi. Gydant abstinencinį sindromą laipsniškai mažinamos raminamųjų ir migdomųjų dozės.

Raminamieji vaistai – antidepresantai

Išvaizda ir vartojimas

Geriamos tabletės, injekcijos. Tai vaistai, padedantys žmonėms įveikti krizines situacijas; paprastai skiriami ligoniams, kankinamiems nemigos, turintiems rimtų asmeninių problemų. Bet juos leidžiasi ir tie, kurie vartoja nelegalius narkotikus.

Poveikis pavartojus

Slopina nervų sistemą, sukelia mieguistumą, lėtina mąstymą, mažina įtampą bei nerimą. Daugelis raminamųjų vaistų veikia panašiai kaip alkoholis – svaigina. Suvartojus didesnę dozę raminamųjų, kūno judesiai tampa nestabilūs, kalba neaiški, prasideda haliucinacijos, lengvai prarandama sąmonė. Itin pavojinga raminamuosius maišyti su alkoholiu – tuomet jų poveikis stiprėja ir yra sunkiai prognozuojamas.

Vartojant nuolat ilgesnį laiką

Vartojant ilgiau negu keletą mėnesių, atsiranda psichologinė priklausomybė, tam pačiam poveikiui sukelti reikia vis didesnio vaistų kiekio. Galima depresija, neprognozuojamo, agresyvaus elgiasio priepuoliai. Nustojus vartoti, atsiranda nuovargis, nerimas.

Abstinencijos sindromas

Bandant nutraukti įprastų dozių vartojimą, jaučiamas nerimas, baimė, panika, nemiga. Gali atsirasti traukulių. Abstinencija kur kas sunkesnė nei nuo heroino ir negydoma gali baigtis mirtimi.

 Šaltinis: www.nkd.lt

Komentarų 17

  1. Audrius Batisa

   Tai migdomiesiems ir raminamiesiems vaistams reikalingas receptas. Dėl jo galite kreiptis į šeimos gydytoją. Tačiau vaistinėse yra be recepto parduodamų preparatų kurie padeda lengviau užmigti.

 1. AURIMAS

  GAL ZINOT KOKIU VAISTU NEMIEGU JEU PUSE METU NORECIAU PAMIEGOT BENT TRIS PARAS KOKIE VAISTAI GALI PADET

  1. Dalia

   Bandyti KETIPINOR, padeda užmigti, nors tai ir antidepresantas.Labai sunku,kai negali normaliai išsimiegoti… Pati tai patyriau.

 2. Gražimoteris

  Sveiki
  Ar yra čia žmonių kurie naudoja šiuos vaistus ?Stilnox ir Quetiapine- nuo nemigos ir nerimo .
  Gal minčių yra ir patarimų kaip jų atsikratyti nes jie visiška priklausomybė …nes gal yra budu ??

  1. Akvilė

   Naudojau šiuos vaistus ilgus metus labai didelėmis dozėmis, gyvenimas buvo nebepakeliamas košmaras. Daug ką išbandžiau, bet patirtis parodė, kad vienintelė galimybė atsisakyti vaistų yra:
   1. Problemos pripažinimas ir pasiryžimas visiškai nutraukti vaistus ir ištverti ilgai trunkančią abstinenciją (geriausias būdas – ilgalaikė priklausomų asmenų reabilitacijos bendruomenė, min. pusę metų tokioje prabūti tarp palaikančių asmenų);
   2. Palaikomosios/psichologinės priklausomų asmenų grupės ar anoniminių priklausomų asmenų grupės lankymas;
   3. Priklausomybės ligos pažinimas ir nuolatinė savistaba, siekiant išvengti atkryčių.
   Žinoma, galima vienus vaistus keisti kitais, „gydytis“ kitom cheminėm priemonėm, koduotis, burtis, bet visa tai tėra tuščia saviapgaulė.
   Šita priklausomybė psichologiškai daug baisesnė už alkoholizmą ir narkomaniją, gerai, kad ją pripažįstat. Vaistus daugelis ramia galva geria jau vien todėl, kad juos „legaliai“ skiria „patikimas“ daktaras, o poveikis toks malonus – nebekankina nemiga ir nerimas. Bet tai trunka trumpai.
   Kai atsisakiau vaistų – akyse prašviesėjo, protas veikt pradėjo, jausmai atsigavo, jaučiu, kad gyvenu, o ne bėgu nuo savęs į cheminį košmarą.
   Nesakau, kad kiekvienas turėtų visiškai atsisakyti bet kokių dozių vaistų, bet chemiškai veikiamas gyvenimas visgi yra chemiškai veikiamas gyvenimas.
   Sėkmės jums, viskas įmanoma, jeigu tik yra noro!

 3. Vardas

  Kaip jus visi prie tos chemijos limpat kaip narkomanai kokie…. Baisu skaityt net tokius patarimus. Ar bent zinot kad nuo tu visu barbituratu-ale raminamuju abstinencija nustojus vartot sunkesne nei nuo heroino ir galima mirtis? Panosej kiekvienoj vaistinej yra naturaliu augaliniu vaistu o jus atsiprasant suda ryjat. Pvz Valeradix, valerijonu pagrindu. Nereceptinis, naturalus, nesukelia priklausomybes, padeda nemigai ir stresui nuimt. Ech, ciumpat pirma papuolusi po ranka nuoda o veliau verkiat prisidare sau dar didesniu problemu.

 4. Rimanta

  Apsilankyk pas daktara ir paprasyk kad istrasytu stilnox tableciu. Jos geros. Man tapati beda.negaliu miegot, taciau su sitais vaistais viskas kitaip puikiai issimiegu. ISPEJIMAS! Ju pavartojus, po keliu minuciu atsiranda svaigimas galvos, nes organizmas pradeda miegoti. Taciau pati dar nemiegi. Todel geriau ju pavartojus gulk i lova iskart.

 5. Arturas

  jau eina antra savaite, kai negaliu normaliai uzmigt ir issimiegot bei pasiilset ka man daryti ir kokius vaistus gert, kad normaliai uzmigciau ir issimiegociau? naissimiegu ir todel dienos metu aukstas kraujo spaudimas ir atrodau kaip zombis?

  1. Audrius Batisa

   Sveiki, vaistinėse yra nereceptinių įvairių medikamentų galite pasikonsultuoti su vaistininku, jie gali ir arbatų pasiūlyti. Bet visgi siūlyčiau nuvykti pas šeimos gydytoją ir papasakoti situaciją. Ji gali ir receptinių vaistų skirti jeigu yra toks poreikis.

Komentuosite?