Raminamieji ir migdomieji vaistai

Dažniausi raminamieji vaistai yra šie: diazepamas, temazepamas, nitrazepamas, kiti benzodiazepinai bei panašios medžiagos (tai jų cheminiai pavadinimai). Šiems vaistams reikalingas receptas.

Poveikis

Daugelis raminamųjų vaistų veikia panašiai kaip alkoholis – svaigina. Vartojami siekiant slopinti nerimą, depresiją, gerinti miegą. Vartojant juo nepasitarus su gydytoju, galimas neigiamas poveikis. Raminamieji ir migdomieji vaistai sukelia mieguistumą, lėtina mąstymą, mažina įtampą, nerimą, sutrikdo koordinaciją, silpnina reakciją. Dėl šios priežasties juos vartojantiems asmenims negalima vairuoti automobilio ar dirbti su mechaniniais įrenginiais. Šių preparatų negalima vartoti kartu su alkoholiu, nes poveikis stiprėja ir yra sunkiai prognozuojamas. Dažnai vartojant raminamuosius ir migdomuosius organizmas prie to pripranta ir poveikiui patirti reikia vis didesnių dozių. Organizmas, įgijęs toleranciją (atsparumą poveikiui) benzodiazepinų grupės vaistams, turi stipresnį atsparumą ir alkoholiui. Jei asmuo dažnai vartoja raminamuosius ir nuolat didina dozę, rizikuoja tapti priklausomas nuo jų. Kai kurių raminamųjų švirkštimas į veną gali sutrikdyti kvėpavimą.

Perdozavimas

Šios grupės preparatų perdozavimas gali būti pavojingas gyvybei.

Abstinencijos sindromas

Bandant nutraukti įprastų dozių vartojimą, jaučiamas nerimas, baimė, panika, nemiga. Gali atsirasti ir traukulių. Taigi abstinencija nuo barbitūratų kur kas sunkesnė nei nuo heroino ir negydoma gali baigtis mirtimi. Gydant abstinencinį sindromą laipsniškai mažinamos raminamųjų ir migdomųjų dozės.

Raminamieji vaistai – antidepresantai

Išvaizda ir vartojimas

Geriamos tabletės, injekcijos. Tai vaistai, padedantys žmonėms įveikti krizines situacijas; paprastai skiriami ligoniams, kankinamiems nemigos, turintiems rimtų asmeninių problemų. Bet juos leidžiasi ir tie, kurie vartoja nelegalius narkotikus.

Poveikis pavartojus

Slopina nervų sistemą, sukelia mieguistumą, lėtina mąstymą, mažina įtampą bei nerimą. Daugelis raminamųjų vaistų veikia panašiai kaip alkoholis – svaigina. Suvartojus didesnę dozę raminamųjų, kūno judesiai tampa nestabilūs, kalba neaiški, prasideda haliucinacijos, lengvai prarandama sąmonė. Itin pavojinga raminamuosius maišyti su alkoholiu – tuomet jų poveikis stiprėja ir yra sunkiai prognozuojamas.

Vartojant nuolat ilgesnį laiką

Vartojant ilgiau negu keletą mėnesių, atsiranda psichologinė priklausomybė, tam pačiam poveikiui sukelti reikia vis didesnio vaistų kiekio. Galima depresija, neprognozuojamo, agresyvaus elgiasio priepuoliai. Nustojus vartoti, atsiranda nuovargis, nerimas.

Abstinencijos sindromas

Bandant nutraukti įprastų dozių vartojimą, jaučiamas nerimas, baimė, panika, nemiga. Gali atsirasti traukulių. Abstinencija kur kas sunkesnė nei nuo heroino ir negydoma gali baigtis mirtimi.

 Šaltinis: www.nkd.lt

Komentarų 42

 1. Egidijus

  Sveiki, pusantru metu ieskojausi per daktarus kas yra, o budavo uzeina sirdis, uzeina blogumas, jegu toks nebuvimas, galvos svaigimas sioks toks, libido susilpnejimas ir kiti somatiniai kuno negalavimai- issitirta nemazai o atsakymas- jus sveikas. 34 metu vyras… Dziugu kad sveikas bet pasirodo kyla nerimas ir viska sujaukia organizme… Psichiatras diagnozavo neurastenija, tipo letinis nuovargis…. Na visa laikai buvau begantis, skubantis, darbas pamaininis, norejimas kazko daugiau, geriau, greiciau….. Sau vienam laiko skyriau mazai, kad imt pagulet…… Tai vaikais rupinimasis, tai darbas pamainomis, tai po darbo toks begimas kazka veikt gal ir privede per ilga laika prie to…. Psichoterapija pradejau lankyti, tai daktare visa sia mano issakyta puokste susumavo ir sako tokia puokste turint naturalu kad tokioj situacijoj atsiduret…. Psichiatre israse seroxat, pradejes vartoti pirma savaite vos nenumiriau, baisiai kankinausi, matyt netiko jis man tad meciau iskart….. tada po kurio laiko kamuojamas nerimo, visokiu negalavimu kitas psichiatras israse escitalopram actavis 10mg. na jis nerima nuima, vartoju jau pusantro meenesio, visa laika po puse tabletes buvo gerai, pabandziau po ketvirtadali bet nerimas vel sugryzo tad vel po puse geriu, manau vel tvarkosi viskas… bandziau po visa, t.y po 10mg bet pajauciau kad per stipru…. ka patarsit kol neikliumpau, kaip ta nerima zinoma nepanaikinsi o tiesiog kaip jo atsikratyti…… patarkit labai

 2. Erika

  Ilgus metus vartoju antidepresantus ir xanexa,100 mg zolofto,15 mg remerono,2 mg xanaxo.
  O beda prasidejo 1991m po skydliaukes operacijos, pirmi nesuprantami priepuoliai , silpnumai,ir visas klasikinis depresijos savijautos buketas.
  8 metus gydytojai negalejo nustatyti diagnozes-todel gyde viska tik ne ta ka reikejo.
  Ir tik deka vienam protingam gydytojui arejo i galva,kad tai misrus nerimo ir depresijos sutrikimas.Tada ir atsirado vaistai,padeje gyventi ir funkciuonuoti,dirbti,auginti vaika.
  Suprantu,kad tai blogis,noreciau atsikratyti,bet keli bandymai baigesi liudnai.
  Gal yra tikslas atsigulti i toksikologija ir su gydytoju pagalba kuo lengviau pakelti abstinencija?

  Noreciau gauti specialisto atsakyma-patarima

 3. Zose

  Kas naudoja raminamus, tai tie homeopatiniai, valerijonas ir kitokie zoliniai nieko nepades.Nera ka ir rasyt.

 4. abc

  N metų vartoju Stilnox, darbas- senų žmonių priežiūra Vokietijoje. Kartais ir vaistai jau nepadeda miegoti, ypač , jei antrą mėnesį dirbu. Reikia vairuoti, reikia būti žvaliai, reikia bendrauti. Bandžiau natūralius, niekas nepadeda. Pastebėjau, kad prastėja atmintis, nuotaika, daug kas nebe džiugina, kaip anksčiau. Pas psichiatrus nenoriu, bus antidepresantai ir tiek. Kaip atsisakyti vaistų ?

 5. Tiesiog

  Labas vakaras, turiu problema su miegu man israse clonezepam. Turiu dar didesne problema-odontologai… ka Berta naudoti panikai ir baimei malsinti?

 6. agne

  Vyras priklausomas nuo klonozepamo. Jau daug metu ji geria nuo epilepsijos,bet piknaudziauja ir ytin ziauriai. Kokia tikimybe jam pasveikti. Galvoja vaziuoti pas psihologa Toma Levuli. Noras mesti juos gerti yra bet didesnis noras yra padidinti jas.

  1. Audrius Batisa

   Sveiki Agne, reikėtų pas praktikuojantį psichiatrą, nes gali prireikti skirti kitokį medikamentinį gydymą. Apie Toma Levuli neturio jokių atsiliepimų.

  2. DAKTARAS AIBOLITAS

   Clonazepamas pagal standarta taikos kai yra epilepsija zmogui..bet psichiatrai skyria ji visiems kam papuola..sitas benzodiazepininis trankvilizatoris labai greitai sukelia fizine priklausomybe ir abstinencija lomkes.. vartoti daugiau nei 10 dienu negalima..kiti trankvilizatoriai sukelia per 2 – 3 savaietes priklasuomybe.. reikia po truputi mazinti dienos doze..po 20% kas 2 – 3 savaites ar net daugiau..jeigu vartoja po 3 tabletes per diena, tada reikia ispirmo pirma tablete per pus vartoti. paskui antra per pus, paskui trecia.. ir taip toliau. aisku jeigu prasides lomkes , nerimas..kiti simptomai..reikes padeti su kitais preparatais kurie nesukelia priklausomybes.. Jusu vyras nori pradeti vartoti kita preparata nuo epilepsijos? arba jus norit kad vartotu tik kada epilepsija?

 7. Jonas

  Jeigu jūs tikrai išgyvenate košmarą:depresija,nemiga ir t.t.kreipkitės pas šeimos gydytoja,(tebūnie gydymo pradžia-psichotropiniai vaistai,jeigu be jū manote,kad neišsisuksite),gydymo eigoje pssistenkite vesti sveiką gyvenimo būdą:sportas,kad ir dažnas pasivaiksčiojimas gryname ore,mityba,atsisakymas žalingų įpročių-alkoholis,rūkimas(apie alkoholį net kalbos nėra,jo visiškai reikia atsisakyti(kitu atveju,turiu omeny jeigu vartojate vaistus,liga paumės ir t.t.),o jeigu sunku mesti rukyti,tai pasistenkti kuo mažiau..),laikydamiesi šių taisyklių,gerokai trumpesnis bus gydymas psichotropiniais vaistais,rašau iš savo patirties..
  Vakarais dar galite pamedytuoti(prieš einant miegoti)..Tarp kitko,prie viso to,svarbu ir miego rėžimas(pasistengti kiekvieną vakarą tuo pačiu metu eiti miegoti ir rytais keltis tuo pačiu metu..),prieš einant miegoti,vengti pasisėdėjimo prie kompiuterio,tv.žiūrėjimo ir pan.
  Su Dievu ir malda!
  Visokeriopos sekmės Jums mielieji,ir kaip šventąjeme rašte parašyta:“IR TEBŪNIE JUMS TAIP,KAIP JŪS TIKITE“

 8. DAKTARAS AIBOLITAS

  pavojingu psichotropiniu sarasas

  trankvilizatoriai

  diazepam ( apaurin, diazepeks, relanium, relium, seduxen,valium, Faustan, Lamra, Stesolid )
  bromazepam ( lexotanil, Lectopam, Lexotan, Bromazanil, Durazanil, Gityl, Lexaurin, Normoc, Lexilium )
  lorazepam ir lopirazepam ( lorafen , LORANS, Ativan, Valeans, Tavor, Tolid, Somagerol, Laubeel )
  alprazolam ( XANAX , XanaxXR, Frontin, alprax, cassadan, helex, zomiren, Esparon, Tafil )
  clonazepam ( Klonopin, Rivotril )
  clorazepate ( Tranxene, Novo-Clopate, clorazepate dipotassium )
  Zolpidem ( ambien, Stilnox, Hypnogen )
  Zopiclon ( Somnols, Zopitin, Imovane )
  Zaleplon ( sonata )
  tofisopam ( grandaxin, Emandaxin, Grandaxin, Seriel )
  chlordiazepoxide ( Elenium, Librium, Multum, Radepur )
  oxazepam ( tazepam, nozepam, Serax, Adumbran, Azotranquil, durazepam, Mirfudorm, Noctazepam, PRAXITEN )
  estazolam ( Estazolam TC, desmethylalprazolam, ProSom, Eurodin
  midazolam ( dormicum, Fulsed, Versed )
  nitrazepam ( Eunoctin, Radedorm, Berlidorm )
  triazolam ( halcion )
  Flunitrazepam ( Rohypnol )
  Temazepam (Normison, Restoril, Signopam, Euhypnos, Levanxol, Maeva)
  medazepam ( Azepamid, Nobrium, Raporan, Ansilan, Mezapam, rudotel )
  Buspiron ( Spitomin )

  1. DAKTARAS AIBOLITAS

   pavojingu neurolpetiku sarasas

   neuroleptikai

   Chlorpromazine ( Aminazine, Thorazine, Largactil, Chlor-PZ, Klorazine, Promachlor)
   Haloperidol ( Haldol, Senorm, HaloperidolRichter, HaloperidolDecanoate )
   Quetiapine ( Seroquel, Ketipinor, Kventiax, Hedonin, SeroquelXR )
   Clozapine ( Leponex, Alemoxan, Clozaril )
   Olanzapine ( Zyprexa, Zalasta, Lapozan, ZyprexaVelotab, Zolafren, Zolaswift, ZYPADHERA )
   Risperidone ( Rispolept, Risperdal, Medorisper, Rispoleptconsta, Aleptolan, Risset, Rispen )
   Paliperidone ( Xeplion, Invega )
   Cariprazine (Vraylar)
   Lurasidone ( Latuda )
   Ziprasidone ( Zeldox, Zypsilan, Geodon, Zipwell )
   Iloperidone ( Fanapt, Fanapta, Zomaril )
   Asenapine ( Saphris, Sycrest )
   Lumateperone ( Lumateperon )
   Sertindole ( Serdolect, Serlect )
   Amisulpride ( Solian, Deniban, Amazeo, Amipride ,Amival, Soltus, Sulpitac, Sulprix, Socian )
   Aripiprazole ( Abilify, AbilifyMaintena, Zykalor, Aricogan, Arisppa ,Lemilvo, PAXIFOR )
   Brexpiprazole ( Rexulti )
   Thioridazin ( Melleril, mellaril, Sonapax, Thioril)
   Periciazine ( Neuleptil, Aolept, Apamin, Nemactil, Neulactil, Periciazinum, Propericiazine )
   Tiapride ( tiapridal, Italprid, Sereprile, Tialaread, Tiaryl, Tiaprim, Tiaprizal, Sereprid )
   Sulpiride ( Eglonyl, Dogmatil, Dolmatil, Espiride, Modal, Prometar, Sulpor )
   Flupentixole ( Fluanxol, Depixol)
   Chlorprothixene ( TRUXAL, Cloxan, Taractan )
   Promazine (Sparine)
   Levomepromazin ( Tisercin ,Nozinan, Levoprome, Detenler, Hirnamin, Levotomin, Neurocil )
   Zuklopentixole ( Cisordinol, Clopixol, Acuphase, CisordinolAcutard, CisordinolDepot )

  2. DIANA

   norėčiau žinoti kaip vadinasi raminamos kapsulės tik galiu apibudinti kaip jos atrodo kapsulės puse baltos spalvos pusę ružavos

 9. DAKTARAS AIBOLITAS

  pavojingu psichotropiniu sarasas kurie sukelia pripratima ir priklausomybe, abtinencija lomkes, istverkia normalia neuro lasteliu veikla, zaloja nervus fiziskai.

  trankvilizatoriai

  diazepam ( apaurin, diazepeks, relanium, relium, seduxen,valium, Faustan, Lamra, Stesolid )
  bromazepam ( lexotanil, Lectopam, Lexotan, Bromazanil, Durazanil, Gityl, Lexaurin, Normoc, Lexilium )
  lorazepam ir lopirazepam ( lorafen , LORANS, Ativan, Valeans, Tavor, Tolid, Somagerol, Laubeel )
  alprazolam ( XANAX , XanaxXR, Frontin, alprax, cassadan, helex, zomiren, Esparon, Tafil )
  clonazepam ( Klonopin, Rivotril )
  clorazepate ( Tranxene, Novo-Clopate, clorazepate dipotassium )
  Zolpidem ( ambien, Stilnox, Hypnogen )
  Zopiclon ( Somnols, Zopitin, Imovane )
  Zaleplon ( sonata )
  tofisopam ( grandaxin, Emandaxin, Grandaxin, Seriel )
  chlordiazepoxide ( Elenium, Librium, Multum, Radepur )
  oxazepam ( tazepam, nozepam, Serax, Adumbran, Azotranquil, durazepam, Mirfudorm, Noctazepam, PRAXITEN )
  estazolam ( Estazolam TC, desmethylalprazolam, ProSom, Eurodin
  midazolam ( dormicum, Fulsed, Versed )
  nitrazepam ( Eunoctin, Radedorm, Berlidorm )
  triazolam ( halcion )
  Flunitrazepam ( Rohypnol )
  Temazepam (Normison, Restoril, Signopam, Euhypnos, Levanxol, Maeva)
  medazepam ( Azepamid, Nobrium, Raporan, Ansilan, Mezapam, rudotel )
  Buspiron ( Spitomin )

  1. DAKTARAS AIBOLITAS

   neuroleptikai

   Chlorpromazine ( Aminazine, Thorazine, Largactil, Chlor-PZ, Klorazine, Promachlor)
   Haloperidol ( Haldol, Senorm, HaloperidolRichter, HaloperidolDecanoate )
   Quetiapine ( Seroquel, Ketipinor, Kventiax, Hedonin, SeroquelXR )
   Clozapine ( Leponex, Alemoxan, Clozaril )
   Olanzapine ( Zyprexa, Zalasta, Lapozan, ZyprexaVelotab, Zolafren, Zolaswift, ZYPADHERA )
   Risperidone ( Rispolept, Risperdal, Medorisper, Rispoleptconsta, Aleptolan, Risset, Rispen )
   Paliperidone ( Xeplion, Invega )
   Cariprazine (Vraylar)
   Lurasidone ( Latuda )
   Ziprasidone ( Zeldox, Zypsilan, Geodon, Zipwell )
   Iloperidone ( Fanapt, Fanapta, Zomaril )
   Asenapine ( Saphris, Sycrest )
   Lumateperone ( Lumateperon )
   Sertindole ( Serdolect, Serlect )
   Amisulpride ( Solian, Deniban, Amazeo, Amipride ,Amival, Soltus, Sulpitac, Sulprix, Socian )
   Aripiprazole ( Abilify, AbilifyMaintena, Zykalor, Aricogan, Arisppa ,Lemilvo, PAXIFOR )
   Brexpiprazole ( Rexulti )
   Thioridazin ( Melleril, mellaril, Sonapax, Thioril)
   Periciazine ( Neuleptil, Aolept, Apamin, Nemactil, Neulactil, Periciazinum, Propericiazine )
   Tiapride ( tiapridal, Italprid, Sereprile, Tialaread, Tiaryl, Tiaprim, Tiaprizal, Sereprid )
   Sulpiride ( Eglonyl, Dogmatil, Dolmatil, Espiride, Modal, Prometar, Sulpor )
   Flupentixole ( Fluanxol, Depixol)
   Chlorprothixene ( TRUXAL, Cloxan, Taractan )
   Promazine (Sparine)
   Levomepromazin ( Tisercin ,Nozinan, Levoprome, Detenler, Hirnamin, Levotomin, Neurocil )
   Zuklopentixole ( Cisordinol, Clopixol, Acuphase, CisordinolAcutard, CisordinolDepot )

  2. DAKTARAS AIBOLITAS

   pavojingu antidepresantu sarasas

   Fluoxetine ( PROZAC, fluctin, Flux, Magrilan, Sarafem, Fluvanna )
   Paroxetine ( PAXIL, SEROXAT, Arketis, Rexetin, Adepress )
   Citalopram ( CELEXA, Cipramil, Pram, Ciral, Seropram, Cipram, Sepram)
   Escitalopram ( CIPRALEX, Elicea, ESTAN, ESCITIL, Lexapro, Adescilan, Norestal, Sipralex, Sipralexa, Esipram, Seroplex )
   Sertraline ( ZOLOFT, Stimuloton ,Asentra, seralina, Aleval )
   Mirtazapine ( Remeron, MIRTASTAD, Mirzaten, Esprital )
   Tianeptine ( Coaxil, Stablon,Tatinol, Tianeurax, Salymbra )
   Duloxetine ( Cymbalta ,Dulasolan, Dulsevia, ONELAR, DuloxetineTeva )
   Venlafaxine ( Efexor, Effexor XR, Elify, Lanvexin, Alventa,Viepax )
   Desvenlafaxine ( Pristiq, Desfax )
   Milnacipran ( Ixel, Savella, Dalcipran, Toledomin )
   Trazodone ( Trittico retard ,Trittico AC )
   Mianserin ( Depnon, Lantanon, Lerivon , Lumin, Norval, Tolvon )
   Agomelatine ( Valdoxan, Melitor, Thymanax )
   Vortioxetine ( Brintellix, Trintellix )
   Vilazodone ( Viibryd )
   Bupropion ( Elontril, Wellbutrin, Zyban)
   Atomoxetine ( Strattera )
   Maprotiline ( Deprilept, Ludiomil, Psymion)
   Fluvoxamine ( Fevarin, Faverin, Floxyfral, Dumyrox, Luvox )
   Amitriptyline ( Saroten, Sarotex, Elavil, Endep )

   1. DAKTARAS AIBOLITAS

    visi sitie preparatai sukelia agresija, savizudybes, silpnaprotiste, depresijas, nerima, panikos atakos. ne papulkit ant psichiatrijos kabliuka.

   2. Vilma

    Daug metų,apie 20m. vartoju…,au antidepresantus įvairius. Paskutinus 15 m.Duloxetin(Cymbalta,60mg,paskui
    30) ,plius kitus visokiausius raminamuosius: (“zepamus“,xanax ir t.t). Gydė nuo panikos atakų,kurios pasireikšdavo priepuoliais,baisiomis baimėmis. Jau netoli metai,savavališkai bandau Cymbalta gerti kas antrą dieną.O pastarąją savaitę ,atsiradus įvairiems rūpesčiams ir 2 dienas neišgerus šio vaisto ,toliau nebedrįstu vėl pradėti. Jaučiuosi pusėtinai,miego kokybė prastesnė.Jautrumas nenormalus,norisi be reikalo paraudoti. Ar ištversiu abstinenciją,ar retsykiais organizmą pamaitint tais “nuodais“?

  3. DAKTARAS AIBOLITAS

   dar pavojingu normotimiku ir taip toliau, daznai ne pagal parodimus vartojami, kai kurie sukelia stipri fizine priklausomybe

   Pregabalin ( Lyrica, Pragiola, Pregamid, Brieka )
   Lamotrigine ( Lamictal )
   Gabapentin ( Neurontin, Gabagamma, Gordius )
   Carbamazepine ( Tegretol, Finlepsin, Carbatol, Carbalex )

   Lithii Carbonas (Quilonum retard, Contemnol )
   Acid valproic ( Depakine Chrono, convulex, Valproate sodium)
   Natrii valporate ( depakine , orfiril , absenor)
   Parkopan ( Cyclodol, trihexyphenidyli hydrochloridum)
   Dicycloverine ( dicyclomine, Bentyl )
   trigan d ( dicyclomine + Acetaminophen (paracetamol) )

   1. Roma

    Ai, ka jus cia kartojates.Puikiai visi zinom kokie tie vaistai ir ka jie sukelia.As geriu bromazepama jau 15 metu ir viena diena imu puse tb, kita arta visa, o buna retkarciais kad ir dvi.Buna, kad ketvirtuka.Nu ir gyva ir nedurna.O ka daryt, kai kitaip gyvent neiseina.Pamoralizuot lengva.

 10. gita

  Gera jums cia sakyt ,kas nepatyres depresijos,tikros,kai nuo mazumes seimoje buvau musama,po to nelaiminga santuoka,bandymai zudytis ir seip seimoje daug serganciu depresija,kiek tu vaistu tik neisbandzius ir lorofena,klonezepama,mirtazipina ,kepitinora,xanax,dezepamum,bronezepam ir t.t.kur israso antidepresantus geriau 5m,nieko negerejo nusprendziau nutrauk lygiai tas pats,bet kaip nutraukti migdomuosius kas galit patart,bijau kad nebutu absistencijos,nes jau karta esu patyrusi.

  1. Audrius Batisa

   Tai migdomiesiems ir raminamiesiems vaistams reikalingas receptas. Dėl jo galite kreiptis į šeimos gydytoją. Tačiau vaistinėse yra be recepto parduodamų preparatų kurie padeda lengviau užmigti.

 11. AURIMAS

  GAL ZINOT KOKIU VAISTU NEMIEGU JEU PUSE METU NORECIAU PAMIEGOT BENT TRIS PARAS KOKIE VAISTAI GALI PADET

  1. Dalia

   Bandyti KETIPINOR, padeda užmigti, nors tai ir antidepresantas.Labai sunku,kai negali normaliai išsimiegoti… Pati tai patyriau.

   1. xx

    ketipinor tai chemine medziaga quetipine , originalas vadinasi seroquel, tai ne antidepresantas tai pavojingas neuroleptikas, sizofrenikams israsomas, del miego sutrikimo nerekomenduojama vartoti, jeigu miegas blogas reiske organizme kazkas negerai. gal kraujos apytaka dar kazka.

 12. Gražimoteris

  Sveiki
  Ar yra čia žmonių kurie naudoja šiuos vaistus ?Stilnox ir Quetiapine- nuo nemigos ir nerimo .
  Gal minčių yra ir patarimų kaip jų atsikratyti nes jie visiška priklausomybė …nes gal yra budu ??

  1. Akvilė

   Naudojau šiuos vaistus ilgus metus labai didelėmis dozėmis, gyvenimas buvo nebepakeliamas košmaras. Daug ką išbandžiau, bet patirtis parodė, kad vienintelė galimybė atsisakyti vaistų yra:
   1. Problemos pripažinimas ir pasiryžimas visiškai nutraukti vaistus ir ištverti ilgai trunkančią abstinenciją (geriausias būdas – ilgalaikė priklausomų asmenų reabilitacijos bendruomenė, min. pusę metų tokioje prabūti tarp palaikančių asmenų);
   2. Palaikomosios/psichologinės priklausomų asmenų grupės ar anoniminių priklausomų asmenų grupės lankymas;
   3. Priklausomybės ligos pažinimas ir nuolatinė savistaba, siekiant išvengti atkryčių.
   Žinoma, galima vienus vaistus keisti kitais, „gydytis“ kitom cheminėm priemonėm, koduotis, burtis, bet visa tai tėra tuščia saviapgaulė.
   Šita priklausomybė psichologiškai daug baisesnė už alkoholizmą ir narkomaniją, gerai, kad ją pripažįstat. Vaistus daugelis ramia galva geria jau vien todėl, kad juos „legaliai“ skiria „patikimas“ daktaras, o poveikis toks malonus – nebekankina nemiga ir nerimas. Bet tai trunka trumpai.
   Kai atsisakiau vaistų – akyse prašviesėjo, protas veikt pradėjo, jausmai atsigavo, jaučiu, kad gyvenu, o ne bėgu nuo savęs į cheminį košmarą.
   Nesakau, kad kiekvienas turėtų visiškai atsisakyti bet kokių dozių vaistų, bet chemiškai veikiamas gyvenimas visgi yra chemiškai veikiamas gyvenimas.
   Sėkmės jums, viskas įmanoma, jeigu tik yra noro!

 13. Vardas

  Kaip jus visi prie tos chemijos limpat kaip narkomanai kokie…. Baisu skaityt net tokius patarimus. Ar bent zinot kad nuo tu visu barbituratu-ale raminamuju abstinencija nustojus vartot sunkesne nei nuo heroino ir galima mirtis? Panosej kiekvienoj vaistinej yra naturaliu augaliniu vaistu o jus atsiprasant suda ryjat. Pvz Valeradix, valerijonu pagrindu. Nereceptinis, naturalus, nesukelia priklausomybes, padeda nemigai ir stresui nuimt. Ech, ciumpat pirma papuolusi po ranka nuoda o veliau verkiat prisidare sau dar didesniu problemu.

 14. Rimanta

  Apsilankyk pas daktara ir paprasyk kad istrasytu stilnox tableciu. Jos geros. Man tapati beda.negaliu miegot, taciau su sitais vaistais viskas kitaip puikiai issimiegu. ISPEJIMAS! Ju pavartojus, po keliu minuciu atsiranda svaigimas galvos, nes organizmas pradeda miegoti. Taciau pati dar nemiegi. Todel geriau ju pavartojus gulk i lova iskart.

 15. Arturas

  jau eina antra savaite, kai negaliu normaliai uzmigt ir issimiegot bei pasiilset ka man daryti ir kokius vaistus gert, kad normaliai uzmigciau ir issimiegociau? naissimiegu ir todel dienos metu aukstas kraujo spaudimas ir atrodau kaip zombis?

  1. Audrius Batisa

   Sveiki, vaistinėse yra nereceptinių įvairių medikamentų galite pasikonsultuoti su vaistininku, jie gali ir arbatų pasiūlyti. Bet visgi siūlyčiau nuvykti pas šeimos gydytoją ir papasakoti situaciją. Ji gali ir receptinių vaistų skirti jeigu yra toks poreikis.

Komentuosite?