Raminamieji ir migdomieji vaistai

Dažniausi raminamieji vaistai yra šie: diazepamas, temazepamas, nitrazepamas, kiti benzodiazepinai bei panašios medžiagos (tai jų cheminiai pavadinimai). Šiems vaistams reikalingas receptas.

Poveikis

Daugelis raminamųjų vaistų veikia panašiai kaip alkoholis – svaigina. Vartojami siekiant slopinti nerimą, depresiją, gerinti miegą. Vartojant juo nepasitarus su gydytoju, galimas neigiamas poveikis. Raminamieji ir migdomieji vaistai sukelia mieguistumą, lėtina mąstymą, mažina įtampą, nerimą, sutrikdo koordinaciją, silpnina reakciją. Dėl šios priežasties juos vartojantiems asmenims negalima vairuoti automobilio ar dirbti su mechaniniais įrenginiais. Šių preparatų negalima vartoti kartu su alkoholiu, nes poveikis stiprėja ir yra sunkiai prognozuojamas. Dažnai vartojant raminamuosius ir migdomuosius organizmas prie to pripranta ir poveikiui patirti reikia vis didesnių dozių. Organizmas, įgijęs toleranciją (atsparumą poveikiui) benzodiazepinų grupės vaistams, turi stipresnį atsparumą ir alkoholiui. Jei asmuo dažnai vartoja raminamuosius ir nuolat didina dozę, rizikuoja tapti priklausomas nuo jų. Kai kurių raminamųjų švirkštimas į veną gali sutrikdyti kvėpavimą.

Perdozavimas

Šios grupės preparatų perdozavimas gali būti pavojingas gyvybei.

Abstinencijos sindromas

Bandant nutraukti įprastų dozių vartojimą, jaučiamas nerimas, baimė, panika, nemiga. Gali atsirasti ir traukulių. Taigi abstinencija nuo barbitūratų kur kas sunkesnė nei nuo heroino ir negydoma gali baigtis mirtimi. Gydant abstinencinį sindromą laipsniškai mažinamos raminamųjų ir migdomųjų dozės.

Raminamieji vaistai – antidepresantai

Išvaizda ir vartojimas

Geriamos tabletės, injekcijos. Tai vaistai, padedantys žmonėms įveikti krizines situacijas; paprastai skiriami ligoniams, kankinamiems nemigos, turintiems rimtų asmeninių problemų. Bet juos leidžiasi ir tie, kurie vartoja nelegalius narkotikus.

Poveikis pavartojus

Slopina nervų sistemą, sukelia mieguistumą, lėtina mąstymą, mažina įtampą bei nerimą. Daugelis raminamųjų vaistų veikia panašiai kaip alkoholis – svaigina. Suvartojus didesnę dozę raminamųjų, kūno judesiai tampa nestabilūs, kalba neaiški, prasideda haliucinacijos, lengvai prarandama sąmonė. Itin pavojinga raminamuosius maišyti su alkoholiu – tuomet jų poveikis stiprėja ir yra sunkiai prognozuojamas.

Vartojant nuolat ilgesnį laiką

Vartojant ilgiau negu keletą mėnesių, atsiranda psichologinė priklausomybė, tam pačiam poveikiui sukelti reikia vis didesnio vaistų kiekio. Galima depresija, neprognozuojamo, agresyvaus elgiasio priepuoliai. Nustojus vartoti, atsiranda nuovargis, nerimas.

Abstinencijos sindromas

Bandant nutraukti įprastų dozių vartojimą, jaučiamas nerimas, baimė, panika, nemiga. Gali atsirasti traukulių. Abstinencija kur kas sunkesnė nei nuo heroino ir negydoma gali baigtis mirtimi.

 Šaltinis: www.nkd.lt

Komentarų 96

 1. Ramunė

  Sveiki, norėčiau pagalbos. Po 2men neintensyvaus vartojimo kokaino, pajaučiu baimėd jausma, bijau zmoniu, bijau eiti į parduotuve, einu tik greitai apsipirkti ir tuoj pat grįžti namo, svaigsta galva. Daug laiko guliu lovoje, nėra laimės, baimės jausmas, susijaudinant jaučiu širdies permušimus. Stengiuosi save visaip raminti, kad tai greitai baigsis bet jau 1men laiko viskas, tas pats galvos svaigimas, baime. Negeriu jokiu antidepresantu, geriu tik raminacia arbata ji man kiek padeda. Geriau vitaminus atsistatyti savo organizmui. Tačiau, galbūt galite patarti kas man galetu sumazintu kiek galvos svaigima, bei baimes jausma? Nezinau, kaip man sau padėti. Stengiuosi save kontroliuoti, bet kartais tai tiesiog yra neįmanoma.

 2. Juozas

  5 metus sergu sunkia depresija. Kęstutis kartus gulėjau ligoninėj. Visus 5 metus geriu psichiatro paskirtą olanzapiną vakare po 5 mg, mirtazapiną po 30 mg vakare ir kadangi pradėjau visai neužmigti, apie pusę metų geriu leksatonilio po 3 mg tabletę. Pradėjau atbusti pirmą Val ir nebeužmigti. Po to visą dieną labai bloga. Pradėjau atbudęs išgerti tabletę stilnoxo ir vėl užmigdavau. Dabar stilnoksas po kokių 3 mėn nustojo veikti. Išgeriu vakare olanzepiną, mirtazapiną ir leksotanilį, pamiegu maximum 3-4 val. Po to visą naktį kankinuosi nemigoj, ateina labai lėtai diena. Dieną nerimas, drebulys, beveik visai nevalgau, bloga, baimė ir tt. Netekau svorio 8kg. Noriu žudytis, tik bijau ir nežinau kaip. Padėkit man, jei įmanoma. Bandžiau mesti leksotanilį, mažinau po ketvirtį tabletės, nustojau visai miegoti, abstinencija. Noriu tik mirti.

  1. Nezinomas

   Juozai,
   Kaip bebutu sunku jus turite suprasti,jog yra del ko gyventi jus turite stengtis bandyti issikapstyti is tos situacijos kurioje dabar esate. Kreipkites i daktarus,artimuosius pasidomekite turi buti linija kuri padeda dorotis su tokiomis baisiomis mintimis. Mes visi zmones ir visi nesame savo nasta,toks jau toks gyvenimas visko atsitinka ir reikia ieskoti savyje stiprybes. Prasau pazadekite,jog nepasiduosite! Mes jus suprantame,jus esate ne vienas! Milionai zmoniu visame pasaulyje jauciasi taip pat Kaip jus! Nenuleiskite ranku ir laikykites! As tikiu,jog jus sugebesite pasveikti! Linkiu jums daug stiprybes!

   1. Jin

    Juozai, skubiai kreipkites i psichiatra. Tikrai jums pades. Tik profesionali pagalba padeda ir isgelbeja.

  2. Audrius

   Sveiki Juozai,
   kokios specializacijos (psichiatras/šeimos ar…) gytytojas jums išrašo vaistus?

 3. Agne

  Drauge vartoja nelegalius stimuliantus ir praejus ju poveikiui jaucia didziuly nerima baime ir atsiranda dar didesnis noras dar ir dar kartoti stimuliantu vartojima ar galima prasidedant nerimui jai isgerti pvz xanax?ar nekenks sirdziai?bandziau atkalbeti nuo ju vartojimo bet veltui

  1. marchius

   jeigu vartoja stimuliantus tokius kaip metamfetaminas ar amfetaminas,tai kai poveikis mazeja,tada prasideda dazniausiai paranoja stipri,baime,nuovargis.blogiausia tai kai prasideda paranoja,tau atrodo,kad vyksta kazkoks samokslas pries tave,kad visi yra susimoke pakenkti tau kazkokiu budu,tai tuo laiku geriausiai,kad butu zmogus salia kuris nera pavartojas,kad butu kas nuramintu del paranojas ir siaip del kitu blogu dalyku kurie atrodo,kad nutiks. benzodiazepinai labai padeda ,jeigu zmogus nera priprates prie benzodiazepinu tai jam gal uztektu net ir poros tableciu,o jei jas daznokai vartoja tai kokiu 5 turetu uztektiir prie viso to dar isgerti koki buteli alaus.tada po biski turetu viskas atsistatyti i vietas.prie tu nemaloniu pojuciu kaip paranoja labai prisideda nemiga,nes pavartojus gultis i lova ir bandyti uzmigti net neverta,nes jokiu sansu uzmigti niera,nebent kaip sakiau prigerti diazepinu ir alkoholio siek tiek ir gerai issimiegoti,ir viskas bus vel ok.

   1. DAKTARAS AIBOLITAS

    negalima alkoholi su benzodiazepinais, o tavo draugei reikia mesti vartoti narkota ir viskas atistatyis.

 4. neurofiziologas

  neuroleptikai antipsichotikai sukelia ir sizofrenijos simptomus

  Neuroroleptinis deficitarinis sindromas

  Taip pat labai daznas afektinis ir kongetivinis sutrikimas, tai yra zmogui kuris vartoja neuroleptikus atsiranda sizofrenijos deficitarinis sindromas. Deficitarini ( negativi) sizofrenijos simptomai..tai apatija kai zmogui visai nera jokiu jausmu, noru ir taip toliau, sedi vietoj, abulija, tai visai nera valios atistoti pvz ar kazka veikti..zmogui pilnai nera nei emociju nei valios..sunkiai galvoti..autizmas ir taip toliau. Zmogus neturi jokiu motivaciju, galva darosi tuscia, vatine, zmogus negali sukoncentruoti demesi . Gali atsirasti depersonalizacija, derealizacija, ne kaip sindromas kitose psichikos sutrikimose, o del neuroleptiku, arba kitu preparatu kurie veikia dopamina, kurie yra neurotropines.

  Hiperjautrumo psichoze Veliavoji psichoze

  tai zmogui kuris vartoja neuroleptikus, ar mazina doze, ar keicia i kita neuroleptika, arba reciau kai vartoja kitus preparatus kurie veikia dopamina, atsiranda visi psichozes , sizofrenijos simptomai, produktivios ( pozitivios ) haliucinacijos, kliedesiai, pseudohaliucinacijos, automatizmai ir deficitariniai ( negativios ) ir neurologiniai pazeidimai tai yra diskenezijos ar hiperkinezai visokios apie kurias rasiau. Atsiranda betkam ir zmogui kuriam yra psichikos sutrikimu , depresija ar sizofrenija ir zmogui kuriam nera jokiu psichikos sutrikimu.

  Neuroleptiku atsisakimo sindromas

  Kai greitai nuimi neuroleptikus grizta visi simptomai kurie buvo pries vartojant neuroleptikus antipsichotikus, ir dar sunkiau. Tai rikoseto efektas.

 5. neurofiziologas

  Dabar konkreciau apie esktrapiramidines sutrikimus

  Distonija umine

  tai nevalingi lieti arba pasikartojancias greitos raumenu spazmai, dubens raumenu, veido, galuniu, kaklo..tai keicia kuno padeti, kunas sukasi, lenkasi pirmin arba atgal..gali but skausmai, atidarosi burnas, ar stipriai uzdarosi.. islenda leizuvis..galva lenkasi atgal, i prieki i sonus.. kai yra veido spazmai, tai puse veido zmogui gali suspausti, gali net gerkle suspausti, ar balso klostes..akys stipriai atidarosi..arba uzdarosi, arba ziuri i virsu i apacia..i sonus..ar suveda taip kaip zmogus ziuri ant savo nosi..zodziu ziauriai atrodo..bet distonija gali but genetine is prigimtes, del galvos traumu.infekciju..uzdegimu..ir taip toliau…bet dazniausiai del neuroleptiku antipsichotiku. Siandien dar atskiria veliavoji distonija, kuri gali atsirasti po keleta metu neuroleptiku vartojimo, tai nepagydomas invalidizuojantis sutirkimas.

  Akatizija umine

  tai ir psichine ir fizine patologija.. tai nemalonus vidurinis nerimo jausmas, diskomfortas, ir fiznis nerimo jausmas ypac kojose.kai zmogus turi pastovei judeti, jis pradeda vaikscioti, negali nei sedeti, nei guleti, minasi is kojo ant koja, trina rankomis Akatizija gali atsirasti iskart kai duoda neuroleptikus.. arba kai dydina doze arba kai keicia neuroleptikus, arba kai atsisako neuroleptiku.. ir tai gali trukti net keleta dienu ir daugiau..net iki puse meto..stipriau ar silpniau..jeigu ilgiau nei 6 menesio tai jau yra chronine akatizija.. ir visa tai ejna su neuroleptine disforija. Ziauri busena. Siandien dar atskiria veliavoji akatizija kuri atsiranda po daug menesiu ar metu neuroleptiku vartojimo ir dideja kai nustoja vartoti..ir kai vel pradeda vartoti, vel trumpam praeina, ir vel atsiranda dar stipriau .Po atsisakimo nelabai praeina, gali lengveti tik labai ne greitai, daug menesiu ar metu..o dazniausiai visam gyvenimui.

  Neuroleptinis parkinsonizmas

  Tai sindromas pasireiske to kad raumenis suspaustas, yra tremoris rankas pvz greitai juda, zmogus nevalingai krato ranka tokiu greiciu po 6 kartus per sekunde, arba krumpliaracio simptomas, jis juda ne tolygiai, o pertrukiais, kai pvz kazka paimti nori su ranka. zmogui sunkiai koordinacija laikyti, gali griuti. Atsiranda dazniausiai per pirmos savaites neuroleptiku vartojimo buna ir veliau.

  Veliavoji diskenezija

  tai judejimo sutrikimai, raumenu spazmai, kurie atsiranda po kurio laiko neuroleptiku vartojimo..ir kai zmogus jau nebevartoja dar tesiaisi menesius , metus, o dazniausiai visa gyvenima. jeigu placiai ziureti tai reiske viska iskart ir distonija gal but ir akatizija ir tikai, ir tremoris..bet jeigu konkreciai ka dazniausiai turi omeni, tai nevalingi judesiai kazkur po 2 kart per sekunde, del raumenu pazeidimu neuroleptikais, veido darkymasi, leizuvi rodo, ar burnoje taip daro kaip saldine brunoje, taip ir vadinasi saldaine burnoj simptomas. ar kaip varle gauda muse su leizuviu tokias judesiai .. lupos juda, skirtingai gali but kyskio simptomas, gali but kaip kramta kazka, na ir jeigu placiau tai gali viska judet ir rankos ir galva pecios kojos, kakla, gerkles spazmai, plauciu raumenu spazmai, rietas kviepavimas, sunkiai praryti, sunkiai kalbeti, zmogus tada kalbai letai, silpnai ir taip toliau.

  Piktybinis neuroleptinis sindromas

  Tai apsinuodijimas faktiskai, gali atsirasti kaii zmogus vartoja neuroleptikus, tada keliasi temperatura, prakaita, dusimas, seiles, melinejimas, spazmai., mutizmas, negativizmas, koma ir kita.. reikalinga greitoji pagalba, reikia atskirti nuo seratonino sindromo, cholinerginio sindromo ir taip toliau.

 6. neurofiziologas

  Kaip neuroleptikai antipsichotikai pazeidzia ekstrapiramidine smegenu sistema, kuri ejna apeinant piramidines sistemos ir atsako uz judesius, raumenu tonusa ir poza. Sutrinka judesiu kokybe ir kiekibe, taip ir raumeniai gali suketeti taip kad zmogus negali pajudeti.

  Ekstrapiramidines sutrikimai gali but ir po galvos traumos, bet dazniausiai ekstrapiramidines sutrikimus sukelia vaistai, tada tai vadinasi vaistinis ekstrapiramidinis sutrikimas ar sindromas..tai tie vaistai kurie veikia dopamino sistema. Ir dazniausiai tai neuroleptikai antipsichotikai daugiau nei 90% atveju, taip pat gali padaryti kai kurie antidepresantai, antikonvulsantai, litis, gastroenterologijos prokinetikai, tokie kaip motilium ar cerucal.

  Neuroleptiniai ekstrapiramidiniai sutrkimai ( neuroelptinis sindromas ) tai tokie sutrikimai kaip distonija, akatizija, parkinsonizmas, tremoris, atetoze, choreja, tikas, mioklonija, stereotipijos, veliavoji diskenzija ir kiti giperkinezai. Taip pat i neuroleptini sindromas iejna piktibinis neuroleptinis sindromas, tai uminis apsinuodijimas, temperatura, dusimas, raumenu suspaudimas, seiles iki grindo, tada reikalinga greitoji pagalba, 10% zmoniu mirsta.

  Be ekstrapiramidniu sutrikimu, yra ir kiti neurologiniai sutrikimai kuriuos zmones negali kenteti kaip ir akatizija ir distonija ir atsisako nuo neuroleptiku antipsichotiku vartojimo. Tai tokie sutrikimai kaip neuroleptine disforija, neuroleptine depresija, agedonija, kurie trunka metais.. kai zmones neturi isvis jokios nuotaikos, o ne tai kad bloga nuotaika.. galva tuscia, vatine galva, arba gali but ziauriai bloga nuotaika. Dar buna neuroleptine encefalopatija, kai toksiskai pazeidzia smegenus. Jau nekalbu apie tai kad zmones po neuroleptiku jokiu garsu negirsi, tik triuksma, kiti ziuri i knyga mato figa, kiti sako kad jiems skyle galvoje..arba sako kad atrodo kad ju kunas ejna prekije, dumas pries akys ir taip toliau..

  Kai yra akatizija ir neuroleptine disforija, depresija labai dydele savizudybes rizika.

  Beto neuroleptikai daznai sukelia, metabolini sindroma, svoris dideja iki 50kg ir daugiau..pavojingai, cukrinis diabetas, cholesterenemija, aterialine hipertenzija ir taip toliau..

  Taip pat neuroleptikai antipsichotikai sukelia hiperprolaktinemija, pakelia prolaktina. ..sukelia ginekomastija, seksualines disfunkcijas, impotencija, gadina spermatozoidus, menesiniu sutirkimas, osteoporoze, kaulu luzas, galaktoreja, navikus smegenije, krutineje ir taip toliau…..taip pat del to gali but nevaisingumas , taip pat sukelia psichikos sutrikimus depresija, psichoze, nerimas, nervringumas, zmogus pavargsta, oda sausa, prakaita..taip pat akne, skausmai, blogas atmintis.. ir taip toliau..

  Aisku prolaktinas gali keltis trumpam, kai zmogus valgo, miega, arba sekso metu..ir ilgam kai moteris nescia, ar maitina..bet tai visk anepavojinga, o neuroleptikai sukelia ilgam stipriai ir pavojingai.

 7. neurofiziologas

  neuroendokrininiai sutrikimai, nuo neurolpetiku antipsichotiku

  hiperprolaktinemijos sindromas, tai menstruacijos ciklo sutrikimas, galaktoreja, seksualines disfunkcijas, krutines suketejimas ir skausmai, ginekomastija, osteoporoze.

  metabolinis sindromas arba sutrikimai, nes sindromas jie keiciasi endokrinologioje, o sutrikimai tai platesnis sutrikimas, tai kuno svorio padidejimas, net iki nutukimo ( neuroleptinis nutukimas ), abdominalinis ( visceralinis, vidurinis ) nutukimas , jeigu kalbeti apie neurolpetikus,( tai kai riebalai ne po uodos o ten kur organai, tai pavojingai, ir veda prie daug sirdies ligu ir diabeto ) , hipergligemija, displidemija, arterine hipertenzija.

  Polimorfinis sindromas, tai simptomai is pirmu 2 sindromu, tai naujas sindromas, nes taip danizuaisiai ir buna.

  Disterioze , tai ne tik skydliaukes hipoterioze ar hiperterioze , o viskas kartu, irzlumas, prakaita, tachikardija sako apie hiperterioze, silpnumas, pagreitejas nuovargis, padidejas odos sausuma, tai sako apie hipoterioze ir taip toliau, o cia viska kartu. Tai viska neuroendokrinines disfunkcijas, nes endokrinines salutines tai ne toks platus supratimas. Nes reikia ir rizikos faktorius ziurek, ir farmakogenines ir taip toliau. o endokrinines sutrikimas tai dazniausiai tik farmakogenines.

  pagal populiaruma hiperprolaktinemija, gali but nuo 2 iki 100%, ziurint kokie neuroleptikai, metabolinis sindromas iki 50%, kuno svorio padidejimo neuroletpnis nutukimas 40 – 90 %, cukrinis diabetas 2 tipo 14 – 17 %, disterioze 20 – 50 % polimorfinis sindromas apie 30 % ypac nuo haloperidolo, risperidono, amisulpirido, olanzapino , clozapino, quetipino. ir dazniausiai jeigu jau sukele tabletes diabeta tai jau po atsisakimo dazniausiai neisniks ! bet diabeta gali sukelti ir antibiotikai, ir priesuzdegiminai, hormonalines, steroidai, diuretikai, betablokatoriai, ir taip toliau.

  Hiperprolaktinemijos sindromas, atskirai, pas moteru reproduktivinio amzio 48 – 93 %, pas vyru 42 – 47 %

  pati hiperprolaktinemija 2 – 100 % atveju, menesiniu sutrikimai iki 5 – 85 %, galaktoreja iki 90%, libido sumazejimas, iki 85 % atveju, ejakuliacijos ir erekcijos sutrikimai, 0.5 – 15 %, oligozoospermija ir nevaisingumas 5 – 15 %, ginekomastija kai pas vyru krutine dideja, tai 6 – 23 %, osteoporoze, 57 % vyr 32 % mot , bet tai nebutinai, kiti duomenis rodo kas pas moteru dazniausiai osteoporoze, nes pas osteologus ne visi ejna, kiti ziuri tik kai jau yra kaulo luzai tada tik. Imptotencija, dismenoreja, amenoreja, girustizmas kai pas moteru plaukai visur pradeda augti kaip pas vyra pereferioje ir visa kita tai kai ilgiau vartoja, ir ne gydo prolaktinemija, toliau, ejna sirdies sutrikimai isemija ir mirtis, osteoporoze, nevaisingumas, cukrinis diabetas, ir navikai pvz hipofizes adenoma. Pvz krutines navikai pas moteru kurie vartoja neurolpetikus 10 kart dazniau nei populiacioj ypac po 40 metu. Bet hiperprolaktinemija buna be visu situ sutrikimu.

  Ir visa tai del neurolpetiku poveikio, jie blokoja D2 dopamino receptorius kur hipotalamus, seratonino 1a, 2a , 2c receptorius, kur hipotalamus, histamino h1 receptoriu blokada, beta adreno receptoriai hipotalame.

 8. Lina

  Šizotipinis sutrikimas:
  Vaistai:
  pradžia -raminamieji lexotanil (beveik jokio poveikio)(pusė metų)
  pagrindiniai – haloperidolis(6 mėnesiai) ir olanzapinas (4 metai) (beveik jokio poveikio, šalutiniai – svorio padidėjimas, pasunkėję simptomai, mažinant dozę simptomai beveik išnyko)
  pabaiga – olanzapinas 5mg (sumažinus sumažėjo svoris į įprastą ir sumažėjo kiti simptomai, kai kurie dingo visai) raminamieji loransas (pradėjo veikti, vartojama reikalui esant, nors ir norisi dažniau, tačiau reikia atgaivinti įprastą smegenų imunitetą, nežinia ar pavyks, bet prošvaisčiai yra).
  Gydytoja siūlė mesti raminamuosius po truputį, mečiau net į ketvirtadalį tabletės dalinau, praėjo bevek be jokių šalutinių, vartojama dabar tik pagal reikalą, stengiamasi atgaminti, atgaivinti natūralų organizmo procesą.
  Sutrikimai liko, tik netokie skausmingi, kiek įmanoma buvo suvaldyti asmeniškai, kaip ir minėjau vaistai pradėjo veikti tik nutraukus kitus vaistus ar sumažinus dozę iki minimumo. Dabar paprasčiausia sutrikimą išgano raminamieji, tačiau šis malonumas brangiai kainuoja, priklausomybe ir nesugebėjimu naturaliai pagaminti reikalingų medžiagų laiku.

  1. DAKTARAS AIBOLITAS

   Sizotipinis tai nekonkreti diagnoze, tarpautine sveikatos organizacija nerekomenduoja statyti toki..tada galima piktnaudziauti ir visiems statyti sizotipine kas bebutu…kokie konkreciai simptomai??

   haloperidolas, tai senas 1950 metu neuroleptikas, nuo jo blogo daugiau nei gero…beto tai stiprus stacionare turi tik skyrti…o ene ambulatorioje ! olanzapine naujesnis bet taippat daug salutiniu..neurolpetikai seip sau neturi but skyriami..o haloperidolo maza doze kaip tik sukelia psichoze ! ir dydele doze daro is zmogaus darzove, gali sukelti akatizija vidurini nerima, nora judeti negali zmogus save suvaldyti ..svorio dudejimas, vidurinis, o paskui insultai ifarktai, diabetas..navikai , navaisingumas, osteoporoze ir taip toliau..tai gana rimti preparatai.

   lexotanil tai bromazepam, o loransas tai lorazepam..tai benzodiazepininiai trankvilizatoriai agonistai gama amino sviesto rugsties, pagrindiniu stapdanciu neuromediatoriu smegenise..po 2 savaites reguliaraus vartojimi sukelia stipri psichine ir fizine pripratima ir priklausomybe…

   as netikiu kad jums yra sizotipinis arba kokia nors kita psichoze aplamai.

 9. As

  Meskit,kol dar nenusizudet!!!Man sizofrenija haliucinacijos,po kuna begioja vabalai…o viduje lytiskai kazkas su manim santikiauja.Tai tikiu,kad cia nuo vaistu poveikis,jei nenusizudysiu tai mesiu po truputi visus vaistus ir pradesiu ispradziu gal ir egzistuot.bet tikiu Dieva gal jis sugrazins man gyvenima.Ka manot Daktare Aibolite?

  1. DAKTARAS AIBOLITAS

   O pries tai kai pradejot vartoti preparatys, kokie simptomai buvo? del ko paskyre? ir kokius? ir kiek laiko vartojat?

 10. Asta

  Gal kas galite patarti, nebežinau ką daryti.

  Po operacijos prasidėjo galvos skausmai, tris mėnesius bėgiojau pas gydytojus, nieko nerado, o tai mane vedė tik labiau į neviltį. Po truputį pradėjo trikti miegas, pykino, svaigo galva. Paskutinė mano stotelė – psichiatras. Rekomendavo gerti antidepresantus, anksčiau jokių psichotropinių vaistų nesu vartojus, labai nenorėjau jų vartoti, nes apskritai esu prieš vaistų vartojimą.O čia dar antidepresantai, bet tuo metu maniau, kad tai mano vienintelė išeitis. Buvau be galo pavargusi nuo savo prastos būklės. Kai pradėjau gerti vaistus, prasidėjo košmaras, šalutiniai tokie baisūs, galvojau, kad paskutinioji ateina. Tada sužinojau, ką reiškia nerimas – bebrotiškas nerimas, kai negali nei gulėti, nei stovėti, nei sėdėti; sąnarių laužymas, viso kūno deginimas, oro trūkumas ir dar daug kitų bausybių. Gydytoja sakė, kad tai nuo mano nerimo, bet prieš vaistų vartojimą nebuvo šių simptomų… Tada pradėjau visiškai nemiegoti, tai papildomai skyrė raminamuosiu, man jie nelabai padėjo, tad parinko dar vieną antidepresantą nemigai. Miegas šiek tiek susitvarkė, bet jaučiau apsnūdimą ir galvos skausmą.
  Kadangi aš labai nenoriu tų vaistų tiek daug, tai gydytoja pasiūlė pirmą antidepresantą sumažinti perpus. Tai praėjus kelioms dienoms po vaistų sumažinimo, vėl prasidėjo tas pats, kai pradėjau vartoti vaistus, tik šiek tiek švelniau. Ima nerimas, nors kaip jau sakiau, prieš vaistus jo nejaučiau. Gydytoja siūlo vėl padidinti vaisto dozę, nebežinau ją daryti, ko kiek simptomai mano ligos, o kokie nuo vaistų….

  1. Dalia

   mano draugei buvo labai panasi situacija i tavo, tik jai pazistama medike patare nutraukti vaistu vartojima ir nueiti pasidaryti kraujo tyrima ( ko truksta organizmui), truko vitamino B12 ,kuris ir atsakingas uz musu nuotaka (maziau ar daugiau)…. Taigi pradejus vartoti B12 vitamina po poros dienu pajuto pasikeitimus ,savaites laikotarpiu dingo depresija….

   1. Asta

    Ačiū, ir aš būtinai atliksiu šį tyrimą, esu užburtame rate, nežinau ko griebtis. Gal dar kas turite kokių nors patarimų?

 11. Violeta

  Bet turetu buti gydymas vilniuja nuo tableciu fsihotropiniu priklausomybes nejau negaliu pagyti man ryte reikia 2 tableciu leksatanilio ir vienos sanakso tabletes ant vakaro nes uzeina staigei viskas if sirdis ir nerimas ir baime viskas drebulys kaip pasveikti kur gydytis noriu gyventi kaip anksciau jsu geriu koki 14 m butu kas pasakes kad tai pavojinga nebuciau nei pradejus bet daktarai lpatys lengviausiu budu israso gerk ir jokiu patsrimu
  As noriu suzinoti kur galeciau issigydyti

 12. Egle

  Ar vartojus ilgesni laika xanax ir nustojus vartoti smegenys atsinaujina ar visam laikui lieka paveiktos vaistuku?

 13. Danas

  Sveiki prastai miegu ir labai sunkiai uzmiegu noreciau kad užmigti lengviau geleciau nes dabar isgersiu kokius 2 alaus ir iškarto lengviau uzmiegu tai juos pakeisti norėčiau kokiom tabletem. Gal patarsit. Ir plius jai netyčia isgersiu kokius 3 alaus ir tabletę sumaisysiu su alum kas gali nutikti maždaug kokia reakcija ar tiesiog ilgiau miegosiu ir pns

 14. alg

  Sveiki, vartoju ralanium tabletes(diazepam), Psichatre dabar israse antidepresantu ir sudare gydymo plana pagal kuri reikia mazinti relanium dozes. Sekasi sunkiai, labai sunkiai. Atrodo, kad is viso nepavyks ju nutraukti, priklausomybe labai didele. Is viso vartoju apie 4 metus. Is pradziu bromezepam dabar relanium. I diena 3 abletes minimum. Gal kas nors yra nutraukes siuos vaistus gal galite pasidalinti patarimais??? Mazinant dozes tirpsta veidas ir kas ten tik nesidaro nezinau ka daryti…..

 15. Nezinomas

  Sveiki ,ar yra žmonių vartojančių Olanzapine activis 10mg ,aš geriu vakarais. Vartoju jau šiek tiek ilgiau nei metus. Jaučiuosi tuščias ir mano atmintis atrodo suprastėjusi ,nebera jausmų ,nebesijaučiu laimingas. Patarkit ką daryti ,pasidalinkite ir jūs kokius vaistus vartojat ir ką jaučiat.

  1. DAKTARAS AIBOLITAS

   del ko vartoji? kokia diagnoze? olanzapine tai neuroleptikas, kuris blokoja D2 potipo dopamino receptorius. aisku kad bus tuscia vatine galva ir taip toliau..nes zmogui galvoja su dopaminu.

 16. DAKTARAS AIBOLITAS

  Psichiatrija – šarlataniškas pseudomokslas, o sizofrenija ir depresija – isgalvotos ligos. Psichiatrioje nera objektiviu kriteriju statant diagnoze, viskas pilnai subjektiviai, is kalbu. Nera nei vieno analizo, visi neurotropiniai nuodai skyriami zmonems is lempos. Psichiatrine knygele pagal kuri statomas diagnoze, tai aferistine knygele, kuri pastovei pildoma naujomis diagnozemis ( kurie ikeliami arba reciau nuimami, DEMESIO ! pagal balsavima ! ) kur parasyta ne kaip gydyti, o kaip sufabrikuoti diagnoze ir parduoti ko daugiau psichotropiniu preparatu zmogui. Per 200 metu psichiatrai neisgyde nei vieno zmogaus, o nuzude ir padare invalidais milijonus. Psichiatrija seniai save deskreditavo, psichiatrai nesugeba nei gydyti, nei mazinti narkomanu skaiciu, nei mazinti savizudybiu skaiciu. Tai parazitai kurie ima pinigus is zmoniu, is valstybes, is farmkompaniju, kitu fondu, bet jokiu rezultatu nera. Ar jus galit tiketi zmonems kurie apgaudineja ir neturiu jokiu rezultatu, ne viena meta, ne 2 metus, o 200 metu? Ar gali isgydyti jusu psichine bukle seni preparatai, kurie buvo atrasti netycia, is priesparazitiniu, priesalerginiu, priestuberkulioziniu, anastezijos priemoniu 70 metu atgal ir nauduojami iki siol ?

  Visi psichikos sutrikimai – tai ne ligos, o tik somatiniu ( fiziniu ) ligu simptomai. Gydant realiai organizma, gerinant fizine sveikata, psichikos sutrikimo simptomai isnyksta patys.

  Jeigu alegydytojai ( psichiatrai ) siulis jums vartoti tokia bjaurybe bekit kuo toliau kaip velnias nuo ladano.

  Pavojingu psichiatriniu tableciu sarasas, kurie sukelia agresija, savizudybes, depresija, nerima, apatijas, silpnaprotyste, parkinsonizma, stipri psichine ir fizine priklausomybe, abstinencija, lomkes, distonija, akatizija, veliavoji diskenzija, piktibini neurolpetini sindroma, pazeidzia nervus ir daznai negriztamai.

  Trankvilizatoriai

  diazepam ( apaurin, diazepeks, relanium, relium, seduxen,valium, Faustan, Lamra, Stesolid )
  bromazepam ( lexotanil, Lectopam, Lexotan, Bromazanil, Durazanil, Gityl, Lexaurin, Normoc, Lexilium )
  lorazepam ir lopirazepam ( lorafen , LORANS, Ativan, Valeans, Tavor, Tolid, Somagerol, Laubeel )
  alprazolam ( XANAX , XanaxXR, Frontin, alprax, cassadan, helex, zomiren, Esparon, Tafil )
  clonazepam ( Klonopin, Rivotril )
  clorazepate ( Tranxene, Novo-Clopate, clorazepate dipotassium )
  Zolpidem ( ambien, Stilnox, Hypnogen )
  Zopiclon ( Somnols, Zopitin, Imovane )
  Zaleplon ( sonata )
  tofisopam ( grandaxin, Emandaxin, Seriel )
  chlordiazepoxide ( Elenium, Librium, Multum, Radepur )
  oxazepam ( tazepam, nozepam, Serax, Adumbran, Azotranquil, durazepam, Mirfudorm, Noctazepam, PRAXITEN )
  estazolam ( Estazolam TC, desmethylalprazolam, ProSom, Eurodin
  midazolam ( dormicum, Fulsed, Versed )
  nitrazepam ( Eunoctin, Radedorm, Berlidorm )
  triazolam ( halcion )
  Flunitrazepam ( Rohypnol )
  Temazepam (Normison, Restoril, Signopam, Euhypnos, Levanxol, Maeva)
  medazepam ( Azepamid, Nobrium, Raporan, Ansilan, Mezapam, rudotel )
  Buspiron ( Spitomin )

   1. Asta

    Manau, kad tikrai visiems aišku, kad šie vaistai nuodai. Tik norėtųsi, argumentų, patarimų, alternatyvos. Nemanau, kad toks jūsų rašymas kam nors padeda. Aš asmeniškai prašiau jūsų patarimo, ką daryti, parašiau, kokius tyrimus atlikau, nuo ko viskas prasidėjo, bet jūs man nedavėte nei vieno patarimo…Dabar nutraukiu vaistus, 8 dienos be vaistų, didelis nerimas, prieš vaistus jo nebuvo.Gal ką patarsite? Ką daryti? Nesuprantu iš kur tas nerimas…

  1. noriu padeti

   Kaip padeti atsikratyti zmogui nuo sios priklausomybes vaistams kurie yra siame sarase net kelios pozicijos kurias naudoja …. kaip padeti ir kuo greiciau ? dingsta atmintis ,pykcio priepoliai , ir pan … duokite atsakyma kaip padeti zmogui su tuo susitvarkyti…
   Lauksiu atsakymo.Ar vienas pats gali zmogus susitvarkys su tuo ?

   1. DAKTARAS AIBOLITAS

    Kokia diagnoze? kokie simptomai? kiek laiko vartoja prepratus? kokius ? kokia doze ? ir kaip jinai jaucia save vartojant?

 17. virga

  as ryte geriu po 2 tabletes leksotonilio ir dabar jau reikia po pietu tablete snakso ka daryti noriu atsikratyti priklausomybes prasau padeti nebegaliu taip gyventi

 18. Vilma

  Pažįstu tokį žmogų. Jis vartoja vaistus saujom. Xanax ir Lyrika. Ir matau kaip jis žlunga ir jo psichika išvis pašlijusi. Netvarkingas ir vien vaistai pas jį. Kaip padėti tokiam asmeniui? O aš daugiausiai Valerijoną išgeriu, nes kai matau tokį asmenį, pradedu sirgti. Mano nuomone-stiprūs vaistai tik blogina viską.

  1. Audrius Batisa

   Visais atvejais dėl vaistų vartojimo reikia kreiptis pas gydytojus. Saviveikla jokiu būdu neužsiiminėti.
   Jeigu bendrosios praktikos gydytojas rašo vaistus saujomis. Tada vertėtų dėl šio klausimo apsilankyti pas psichiatrą kuris suplanuotų ir pradėtų taikyti atpratimo nuo vaistų žingsnius.

  2. Vygantas

   Metus vartoju vaistažolės kurios man nuiama visus vaistų šalutinius poveikius. Kaip mieguistuma dienos metu ir jaučiuosi kaip nevartojantis raminamųjų ,.antiphihoziniu vaistų Prieš tai jausdau baimės jausmą, bloga nuotaika.Jegu netekimą.Dabar atvartojes22 metus antiphihoziniu vaistų.Svori nuo 120 sumažėjo iki82kg .Vaistažolių vartojimas ir atsisakimas pridėtinio.i cukraus.Tai mano kredo.o apie gydytojų kurie nepataria kaip gydytis ,ne tik vaistais bloga nuomuone

   1. Anzelika

    O sakykit kokias vaistazoles vartojat?As jau 12m.geriu bromazepamo po 1 tablete per diena,bet dabar jau jei neisgeriu tai atrodo kad mane lauzo visa,dreba visas kunas,nerimas didziulis,labai noriu ju nebegerti bet negaliu,pasidalinkit kaip jums pavyko?Aciu

 19. Aistė

  Vilniuje pagal 12 žingsnių programą veikia tarpusavio paramos anoniminė grupė „Avilys“, skirta asmenims, norintiems nustoti vartoti psichiką veikiančius vaistus.
  Nemokami susirinkimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį 18,30-19.30 adresu Stuokos Gucevičiaus g. 4 / Daukanto a. 1 (Šv. Kryžiaus namai)​.

  1. Robertas

   Labai ačiū už informaciją. Gal būtų galima gauti šv. Kryžiaus namų telefoną ir konkrečius asmenis? Iš anksto dėkoju, noriu kreiptis dėl vaistų nutraukimo, pats negaliu.

 20. Egidijus

  Sveiki, pusantru metu ieskojausi per daktarus kas yra, o budavo uzeina sirdis, uzeina blogumas, jegu toks nebuvimas, galvos svaigimas sioks toks, libido susilpnejimas ir kiti somatiniai kuno negalavimai- issitirta nemazai o atsakymas- jus sveikas. 34 metu vyras… Dziugu kad sveikas bet pasirodo kyla nerimas ir viska sujaukia organizme… Psichiatras diagnozavo neurastenija, tipo letinis nuovargis…. Na visa laikai buvau begantis, skubantis, darbas pamaininis, norejimas kazko daugiau, geriau, greiciau….. Sau vienam laiko skyriau mazai, kad imt pagulet…… Tai vaikais rupinimasis, tai darbas pamainomis, tai po darbo toks begimas kazka veikt gal ir privede per ilga laika prie to…. Psichoterapija pradejau lankyti, tai daktare visa sia mano issakyta puokste susumavo ir sako tokia puokste turint naturalu kad tokioj situacijoj atsiduret…. Psichiatre israse seroxat, pradejes vartoti pirma savaite vos nenumiriau, baisiai kankinausi, matyt netiko jis man tad meciau iskart….. tada po kurio laiko kamuojamas nerimo, visokiu negalavimu kitas psichiatras israse escitalopram actavis 10mg. na jis nerima nuima, vartoju jau pusantro meenesio, visa laika po puse tabletes buvo gerai, pabandziau po ketvirtadali bet nerimas vel sugryzo tad vel po puse geriu, manau vel tvarkosi viskas… bandziau po visa, t.y po 10mg bet pajauciau kad per stipru…. ka patarsit kol neikliumpau, kaip ta nerima zinoma nepanaikinsi o tiesiog kaip jo atsikratyti…… patarkit labai

  1. Paulius

   Ponas, as escitalopram vartojau 4 metus, po 2 metu pradejau kaskur po 20mg ar 25mg na nepamenu. nutraukti nesunku, paprasciausiai kai suvoki kad jokia chemija jau neveikia tau taip kaip pradzioj. na reikia to suvokimo, kad gana. nutraukiau per 3 savaites o gal ir anksciau, kelias dienas geriau vietoj 100% _ 75%dose, o maziausia doze buvo ketvirtis tapletes 25%, po keliu dienu geriau kas antra diena. na aplinka daug ka reiskia, nutraukinejan butu gerai pakeisti ja, na tarkim atostogu isvaziuot, o dar geriau jeigu darba pavyktu pakeis kuriam laikui. vartoti ilga laika ir didelemis dozemis nerekomenduoju, na pasikeicia smegenu veikla, po kiek laiko tarkim 2 metu nutraukimo tas gali pasijusti. Na kodel man nebuvo sunku nutraukti? na as priestai jau buvau nutraukes savo valia kitas priklausomybes, na smegenys-samone(o gal net ir pasamone) pamena kaip pavyko ta pirma karta perlauzti save, na iskenteti. tarkim raminancius vaistus clonozepam ar xanax buvo daug sunkiau nutraukti,jautesi stiprus nerimas, baime, net ir jau po 1men nutraukimo.
   Sekmes Egidijau

 21. Erika

  Ilgus metus vartoju antidepresantus ir xanexa,100 mg zolofto,15 mg remerono,2 mg xanaxo.
  O beda prasidejo 1991m po skydliaukes operacijos, pirmi nesuprantami priepuoliai , silpnumai,ir visas klasikinis depresijos savijautos buketas.
  8 metus gydytojai negalejo nustatyti diagnozes-todel gyde viska tik ne ta ka reikejo.
  Ir tik deka vienam protingam gydytojui arejo i galva,kad tai misrus nerimo ir depresijos sutrikimas.Tada ir atsirado vaistai,padeje gyventi ir funkciuonuoti,dirbti,auginti vaika.
  Suprantu,kad tai blogis,noreciau atsikratyti,bet keli bandymai baigesi liudnai.
  Gal yra tikslas atsigulti i toksikologija ir su gydytoju pagalba kuo lengviau pakelti abstinencija?

  Noreciau gauti specialisto atsakyma-patarima

 22. Zose

  Kas naudoja raminamus, tai tie homeopatiniai, valerijonas ir kitokie zoliniai nieko nepades.Nera ka ir rasyt.

  1. Laurute

   Sveikute…kodel tu nori nutraukti viska…jei jautiesi geriau…pagaliau radai savo vaistukus kur padeda dirbti ir auginti vaikiuka tai ir toliau gerk ir negalvok viskas savaime praeis kaip atejo taip ir praeis

 23. abc

  N metų vartoju Stilnox, darbas- senų žmonių priežiūra Vokietijoje. Kartais ir vaistai jau nepadeda miegoti, ypač , jei antrą mėnesį dirbu. Reikia vairuoti, reikia būti žvaliai, reikia bendrauti. Bandžiau natūralius, niekas nepadeda. Pastebėjau, kad prastėja atmintis, nuotaika, daug kas nebe džiugina, kaip anksčiau. Pas psichiatrus nenoriu, bus antidepresantai ir tiek. Kaip atsisakyti vaistų ?

  1. Mergina-ta

   Sveiki ,ar turite dar ta pacia beda ?? pas kokius daktarus ejote ? ka darete labai reikia info kaip nustoti juos vartoti ???

 24. Tiesiog

  Labas vakaras, turiu problema su miegu man israse clonezepam. Turiu dar didesne problema-odontologai… ka Berta naudoti panikai ir baimei malsinti?

 25. agne

  Vyras priklausomas nuo klonozepamo. Jau daug metu ji geria nuo epilepsijos,bet piknaudziauja ir ytin ziauriai. Kokia tikimybe jam pasveikti. Galvoja vaziuoti pas psihologa Toma Levuli. Noras mesti juos gerti yra bet didesnis noras yra padidinti jas.

  1. Audrius Batisa

   Sveiki Agne, reikėtų pas praktikuojantį psichiatrą, nes gali prireikti skirti kitokį medikamentinį gydymą. Apie Toma Levuli neturio jokių atsiliepimų.

  2. DAKTARAS AIBOLITAS

   Clonazepamas pagal standarta taikos kai yra epilepsija zmogui..bet psichiatrai skyria ji visiems kam papuola..sitas benzodiazepininis trankvilizatoris labai greitai sukelia fizine priklausomybe ir abstinencija lomkes.. vartoti daugiau nei 10 dienu negalima..kiti trankvilizatoriai sukelia per 2 – 3 savaietes priklasuomybe.. reikia po truputi mazinti dienos doze..po 20% kas 2 – 3 savaites ar net daugiau..jeigu vartoja po 3 tabletes per diena, tada reikia ispirmo pirma tablete per pus vartoti. paskui antra per pus, paskui trecia.. ir taip toliau. aisku jeigu prasides lomkes , nerimas..kiti simptomai..reikes padeti su kitais preparatais kurie nesukelia priklausomybes.. Jusu vyras nori pradeti vartoti kita preparata nuo epilepsijos? arba jus norit kad vartotu tik kada epilepsija?

 26. Jonas

  Jeigu jūs tikrai išgyvenate košmarą:depresija,nemiga ir t.t.kreipkitės pas šeimos gydytoja,(tebūnie gydymo pradžia-psichotropiniai vaistai,jeigu be jū manote,kad neišsisuksite),gydymo eigoje pssistenkite vesti sveiką gyvenimo būdą:sportas,kad ir dažnas pasivaiksčiojimas gryname ore,mityba,atsisakymas žalingų įpročių-alkoholis,rūkimas(apie alkoholį net kalbos nėra,jo visiškai reikia atsisakyti(kitu atveju,turiu omeny jeigu vartojate vaistus,liga paumės ir t.t.),o jeigu sunku mesti rukyti,tai pasistenkti kuo mažiau..),laikydamiesi šių taisyklių,gerokai trumpesnis bus gydymas psichotropiniais vaistais,rašau iš savo patirties..
  Vakarais dar galite pamedytuoti(prieš einant miegoti)..Tarp kitko,prie viso to,svarbu ir miego rėžimas(pasistengti kiekvieną vakarą tuo pačiu metu eiti miegoti ir rytais keltis tuo pačiu metu..),prieš einant miegoti,vengti pasisėdėjimo prie kompiuterio,tv.žiūrėjimo ir pan.
  Su Dievu ir malda!
  Visokeriopos sekmės Jums mielieji,ir kaip šventąjeme rašte parašyta:“IR TEBŪNIE JUMS TAIP,KAIP JŪS TIKITE“

 27. DAKTARAS AIBOLITAS

  pavojingu psichotropiniu sarasas

  trankvilizatoriai

  diazepam ( apaurin, diazepeks, relanium, relium, seduxen,valium, Faustan, Lamra, Stesolid )
  bromazepam ( lexotanil, Lectopam, Lexotan, Bromazanil, Durazanil, Gityl, Lexaurin, Normoc, Lexilium )
  lorazepam ir lopirazepam ( lorafen , LORANS, Ativan, Valeans, Tavor, Tolid, Somagerol, Laubeel )
  alprazolam ( XANAX , XanaxXR, Frontin, alprax, cassadan, helex, zomiren, Esparon, Tafil )
  clonazepam ( Klonopin, Rivotril )
  clorazepate ( Tranxene, Novo-Clopate, clorazepate dipotassium )
  Zolpidem ( ambien, Stilnox, Hypnogen )
  Zopiclon ( Somnols, Zopitin, Imovane )
  Zaleplon ( sonata )
  tofisopam ( grandaxin, Emandaxin, Grandaxin, Seriel )
  chlordiazepoxide ( Elenium, Librium, Multum, Radepur )
  oxazepam ( tazepam, nozepam, Serax, Adumbran, Azotranquil, durazepam, Mirfudorm, Noctazepam, PRAXITEN )
  estazolam ( Estazolam TC, desmethylalprazolam, ProSom, Eurodin
  midazolam ( dormicum, Fulsed, Versed )
  nitrazepam ( Eunoctin, Radedorm, Berlidorm )
  triazolam ( halcion )
  Flunitrazepam ( Rohypnol )
  Temazepam (Normison, Restoril, Signopam, Euhypnos, Levanxol, Maeva)
  medazepam ( Azepamid, Nobrium, Raporan, Ansilan, Mezapam, rudotel )
  Buspiron ( Spitomin )

  1. DAKTARAS AIBOLITAS

   pavojingu neurolpetiku sarasas

   neuroleptikai

   Chlorpromazine ( Aminazine, Thorazine, Largactil, Chlor-PZ, Klorazine, Promachlor)
   Haloperidol ( Haldol, Senorm, HaloperidolRichter, HaloperidolDecanoate )
   Quetiapine ( Seroquel, Ketipinor, Kventiax, Hedonin, SeroquelXR )
   Clozapine ( Leponex, Alemoxan, Clozaril )
   Olanzapine ( Zyprexa, Zalasta, Lapozan, ZyprexaVelotab, Zolafren, Zolaswift, ZYPADHERA )
   Risperidone ( Rispolept, Risperdal, Medorisper, Rispoleptconsta, Aleptolan, Risset, Rispen )
   Paliperidone ( Xeplion, Invega )
   Cariprazine (Vraylar)
   Lurasidone ( Latuda )
   Ziprasidone ( Zeldox, Zypsilan, Geodon, Zipwell )
   Iloperidone ( Fanapt, Fanapta, Zomaril )
   Asenapine ( Saphris, Sycrest )
   Lumateperone ( Lumateperon )
   Sertindole ( Serdolect, Serlect )
   Amisulpride ( Solian, Deniban, Amazeo, Amipride ,Amival, Soltus, Sulpitac, Sulprix, Socian )
   Aripiprazole ( Abilify, AbilifyMaintena, Zykalor, Aricogan, Arisppa ,Lemilvo, PAXIFOR )
   Brexpiprazole ( Rexulti )
   Thioridazin ( Melleril, mellaril, Sonapax, Thioril)
   Periciazine ( Neuleptil, Aolept, Apamin, Nemactil, Neulactil, Periciazinum, Propericiazine )
   Tiapride ( tiapridal, Italprid, Sereprile, Tialaread, Tiaryl, Tiaprim, Tiaprizal, Sereprid )
   Sulpiride ( Eglonyl, Dogmatil, Dolmatil, Espiride, Modal, Prometar, Sulpor )
   Flupentixole ( Fluanxol, Depixol)
   Chlorprothixene ( TRUXAL, Cloxan, Taractan )
   Promazine (Sparine)
   Levomepromazin ( Tisercin ,Nozinan, Levoprome, Detenler, Hirnamin, Levotomin, Neurocil )
   Zuklopentixole ( Cisordinol, Clopixol, Acuphase, CisordinolAcutard, CisordinolDepot )

  2. DIANA

   norėčiau žinoti kaip vadinasi raminamos kapsulės tik galiu apibudinti kaip jos atrodo kapsulės puse baltos spalvos pusę ružavos

 28. DAKTARAS AIBOLITAS

  pavojingu psichotropiniu sarasas kurie sukelia pripratima ir priklausomybe, abtinencija lomkes, istverkia normalia neuro lasteliu veikla, zaloja nervus fiziskai.

  trankvilizatoriai

  diazepam ( apaurin, diazepeks, relanium, relium, seduxen,valium, Faustan, Lamra, Stesolid )
  bromazepam ( lexotanil, Lectopam, Lexotan, Bromazanil, Durazanil, Gityl, Lexaurin, Normoc, Lexilium )
  lorazepam ir lopirazepam ( lorafen , LORANS, Ativan, Valeans, Tavor, Tolid, Somagerol, Laubeel )
  alprazolam ( XANAX , XanaxXR, Frontin, alprax, cassadan, helex, zomiren, Esparon, Tafil )
  clonazepam ( Klonopin, Rivotril )
  clorazepate ( Tranxene, Novo-Clopate, clorazepate dipotassium )
  Zolpidem ( ambien, Stilnox, Hypnogen )
  Zopiclon ( Somnols, Zopitin, Imovane )
  Zaleplon ( sonata )
  tofisopam ( grandaxin, Emandaxin, Grandaxin, Seriel )
  chlordiazepoxide ( Elenium, Librium, Multum, Radepur )
  oxazepam ( tazepam, nozepam, Serax, Adumbran, Azotranquil, durazepam, Mirfudorm, Noctazepam, PRAXITEN )
  estazolam ( Estazolam TC, desmethylalprazolam, ProSom, Eurodin
  midazolam ( dormicum, Fulsed, Versed )
  nitrazepam ( Eunoctin, Radedorm, Berlidorm )
  triazolam ( halcion )
  Flunitrazepam ( Rohypnol )
  Temazepam (Normison, Restoril, Signopam, Euhypnos, Levanxol, Maeva)
  medazepam ( Azepamid, Nobrium, Raporan, Ansilan, Mezapam, rudotel )
  Buspiron ( Spitomin )

  1. DAKTARAS AIBOLITAS

   neuroleptikai

   Chlorpromazine ( Aminazine, Thorazine, Largactil, Chlor-PZ, Klorazine, Promachlor)
   Haloperidol ( Haldol, Senorm, HaloperidolRichter, HaloperidolDecanoate )
   Quetiapine ( Seroquel, Ketipinor, Kventiax, Hedonin, SeroquelXR )
   Clozapine ( Leponex, Alemoxan, Clozaril )
   Olanzapine ( Zyprexa, Zalasta, Lapozan, ZyprexaVelotab, Zolafren, Zolaswift, ZYPADHERA )
   Risperidone ( Rispolept, Risperdal, Medorisper, Rispoleptconsta, Aleptolan, Risset, Rispen )
   Paliperidone ( Xeplion, Invega )
   Cariprazine (Vraylar)
   Lurasidone ( Latuda )
   Ziprasidone ( Zeldox, Zypsilan, Geodon, Zipwell )
   Iloperidone ( Fanapt, Fanapta, Zomaril )
   Asenapine ( Saphris, Sycrest )
   Lumateperone ( Lumateperon )
   Sertindole ( Serdolect, Serlect )
   Amisulpride ( Solian, Deniban, Amazeo, Amipride ,Amival, Soltus, Sulpitac, Sulprix, Socian )
   Aripiprazole ( Abilify, AbilifyMaintena, Zykalor, Aricogan, Arisppa ,Lemilvo, PAXIFOR )
   Brexpiprazole ( Rexulti )
   Thioridazin ( Melleril, mellaril, Sonapax, Thioril)
   Periciazine ( Neuleptil, Aolept, Apamin, Nemactil, Neulactil, Periciazinum, Propericiazine )
   Tiapride ( tiapridal, Italprid, Sereprile, Tialaread, Tiaryl, Tiaprim, Tiaprizal, Sereprid )
   Sulpiride ( Eglonyl, Dogmatil, Dolmatil, Espiride, Modal, Prometar, Sulpor )
   Flupentixole ( Fluanxol, Depixol)
   Chlorprothixene ( TRUXAL, Cloxan, Taractan )
   Promazine (Sparine)
   Levomepromazin ( Tisercin ,Nozinan, Levoprome, Detenler, Hirnamin, Levotomin, Neurocil )
   Zuklopentixole ( Cisordinol, Clopixol, Acuphase, CisordinolAcutard, CisordinolDepot )

  2. DAKTARAS AIBOLITAS

   pavojingu antidepresantu sarasas

   Fluoxetine ( PROZAC, fluctin, Flux, Magrilan, Sarafem, Fluvanna )
   Paroxetine ( PAXIL, SEROXAT, Arketis, Rexetin, Adepress )
   Citalopram ( CELEXA, Cipramil, Pram, Ciral, Seropram, Cipram, Sepram)
   Escitalopram ( CIPRALEX, Elicea, ESTAN, ESCITIL, Lexapro, Adescilan, Norestal, Sipralex, Sipralexa, Esipram, Seroplex )
   Sertraline ( ZOLOFT, Stimuloton ,Asentra, seralina, Aleval )
   Mirtazapine ( Remeron, MIRTASTAD, Mirzaten, Esprital )
   Tianeptine ( Coaxil, Stablon,Tatinol, Tianeurax, Salymbra )
   Duloxetine ( Cymbalta ,Dulasolan, Dulsevia, ONELAR, DuloxetineTeva )
   Venlafaxine ( Efexor, Effexor XR, Elify, Lanvexin, Alventa,Viepax )
   Desvenlafaxine ( Pristiq, Desfax )
   Milnacipran ( Ixel, Savella, Dalcipran, Toledomin )
   Trazodone ( Trittico retard ,Trittico AC )
   Mianserin ( Depnon, Lantanon, Lerivon , Lumin, Norval, Tolvon )
   Agomelatine ( Valdoxan, Melitor, Thymanax )
   Vortioxetine ( Brintellix, Trintellix )
   Vilazodone ( Viibryd )
   Bupropion ( Elontril, Wellbutrin, Zyban)
   Atomoxetine ( Strattera )
   Maprotiline ( Deprilept, Ludiomil, Psymion)
   Fluvoxamine ( Fevarin, Faverin, Floxyfral, Dumyrox, Luvox )
   Amitriptyline ( Saroten, Sarotex, Elavil, Endep )

   1. DAKTARAS AIBOLITAS

    visi sitie preparatai sukelia agresija, savizudybes, silpnaprotiste, depresijas, nerima, panikos atakos. ne papulkit ant psichiatrijos kabliuka.

   2. Vilma

    Daug metų,apie 20m. vartoju…,au antidepresantus įvairius. Paskutinus 15 m.Duloxetin(Cymbalta,60mg,paskui
    30) ,plius kitus visokiausius raminamuosius: (“zepamus“,xanax ir t.t). Gydė nuo panikos atakų,kurios pasireikšdavo priepuoliais,baisiomis baimėmis. Jau netoli metai,savavališkai bandau Cymbalta gerti kas antrą dieną.O pastarąją savaitę ,atsiradus įvairiems rūpesčiams ir 2 dienas neišgerus šio vaisto ,toliau nebedrįstu vėl pradėti. Jaučiuosi pusėtinai,miego kokybė prastesnė.Jautrumas nenormalus,norisi be reikalo paraudoti. Ar ištversiu abstinenciją,ar retsykiais organizmą pamaitint tais “nuodais“?

  3. DAKTARAS AIBOLITAS

   dar pavojingu normotimiku ir taip toliau, daznai ne pagal parodimus vartojami, kai kurie sukelia stipri fizine priklausomybe

   Pregabalin ( Lyrica, Pragiola, Pregamid, Brieka )
   Lamotrigine ( Lamictal )
   Gabapentin ( Neurontin, Gabagamma, Gordius )
   Carbamazepine ( Tegretol, Finlepsin, Carbatol, Carbalex )

   Lithii Carbonas (Quilonum retard, Contemnol )
   Acid valproic ( Depakine Chrono, convulex, Valproate sodium)
   Natrii valporate ( depakine , orfiril , absenor)
   Parkopan ( Cyclodol, trihexyphenidyli hydrochloridum)
   Dicycloverine ( dicyclomine, Bentyl )
   trigan d ( dicyclomine + Acetaminophen (paracetamol) )

   1. Roma

    Ai, ka jus cia kartojates.Puikiai visi zinom kokie tie vaistai ir ka jie sukelia.As geriu bromazepama jau 15 metu ir viena diena imu puse tb, kita arta visa, o buna retkarciais kad ir dvi.Buna, kad ketvirtuka.Nu ir gyva ir nedurna.O ka daryt, kai kitaip gyvent neiseina.Pamoralizuot lengva.

 29. gita

  Gera jums cia sakyt ,kas nepatyres depresijos,tikros,kai nuo mazumes seimoje buvau musama,po to nelaiminga santuoka,bandymai zudytis ir seip seimoje daug serganciu depresija,kiek tu vaistu tik neisbandzius ir lorofena,klonezepama,mirtazipina ,kepitinora,xanax,dezepamum,bronezepam ir t.t.kur israso antidepresantus geriau 5m,nieko negerejo nusprendziau nutrauk lygiai tas pats,bet kaip nutraukti migdomuosius kas galit patart,bijau kad nebutu absistencijos,nes jau karta esu patyrusi.

  1. Audrius Batisa

   Tai migdomiesiems ir raminamiesiems vaistams reikalingas receptas. Dėl jo galite kreiptis į šeimos gydytoją. Tačiau vaistinėse yra be recepto parduodamų preparatų kurie padeda lengviau užmigti.

 30. AURIMAS

  GAL ZINOT KOKIU VAISTU NEMIEGU JEU PUSE METU NORECIAU PAMIEGOT BENT TRIS PARAS KOKIE VAISTAI GALI PADET

  1. Dalia

   Bandyti KETIPINOR, padeda užmigti, nors tai ir antidepresantas.Labai sunku,kai negali normaliai išsimiegoti… Pati tai patyriau.

   1. xx

    ketipinor tai chemine medziaga quetipine , originalas vadinasi seroquel, tai ne antidepresantas tai pavojingas neuroleptikas, sizofrenikams israsomas, del miego sutrikimo nerekomenduojama vartoti, jeigu miegas blogas reiske organizme kazkas negerai. gal kraujos apytaka dar kazka.

 31. Gražimoteris

  Sveiki
  Ar yra čia žmonių kurie naudoja šiuos vaistus ?Stilnox ir Quetiapine- nuo nemigos ir nerimo .
  Gal minčių yra ir patarimų kaip jų atsikratyti nes jie visiška priklausomybė …nes gal yra budu ??

  1. Akvilė

   Naudojau šiuos vaistus ilgus metus labai didelėmis dozėmis, gyvenimas buvo nebepakeliamas košmaras. Daug ką išbandžiau, bet patirtis parodė, kad vienintelė galimybė atsisakyti vaistų yra:
   1. Problemos pripažinimas ir pasiryžimas visiškai nutraukti vaistus ir ištverti ilgai trunkančią abstinenciją (geriausias būdas – ilgalaikė priklausomų asmenų reabilitacijos bendruomenė, min. pusę metų tokioje prabūti tarp palaikančių asmenų);
   2. Palaikomosios/psichologinės priklausomų asmenų grupės ar anoniminių priklausomų asmenų grupės lankymas;
   3. Priklausomybės ligos pažinimas ir nuolatinė savistaba, siekiant išvengti atkryčių.
   Žinoma, galima vienus vaistus keisti kitais, „gydytis“ kitom cheminėm priemonėm, koduotis, burtis, bet visa tai tėra tuščia saviapgaulė.
   Šita priklausomybė psichologiškai daug baisesnė už alkoholizmą ir narkomaniją, gerai, kad ją pripažįstat. Vaistus daugelis ramia galva geria jau vien todėl, kad juos „legaliai“ skiria „patikimas“ daktaras, o poveikis toks malonus – nebekankina nemiga ir nerimas. Bet tai trunka trumpai.
   Kai atsisakiau vaistų – akyse prašviesėjo, protas veikt pradėjo, jausmai atsigavo, jaučiu, kad gyvenu, o ne bėgu nuo savęs į cheminį košmarą.
   Nesakau, kad kiekvienas turėtų visiškai atsisakyti bet kokių dozių vaistų, bet chemiškai veikiamas gyvenimas visgi yra chemiškai veikiamas gyvenimas.
   Sėkmės jums, viskas įmanoma, jeigu tik yra noro!

   1. noriu padeti

    Akvile ,kaip padeti žmogui kuris nori mesti gerti šiuos vaistus savo valia nes nei viena ligonine nepadejo i dar labiau klampino drauge.Negaliu ziureti i ja tokia noriu kad kuo greiciau ji mestu visus tuos vaistus ir pradetu gydyma .Apie ligonines girdet nenori o gal yra kokia vilniuje rebilitacija ????

    1. Akvilė

     Vilniuje yra pvz. Caritas priklausomų asmenų bendruomenė „Aš esu“, galite pamėginti.
     Taip pat ieškokite palaikomųjų grupių. Sėkmingai „išeiti iš vrtojimo“ gali padėti ir tinkamas toksikologas, tik raskite sau tinkamą specialistą.
     Nors šiaip atrodo, kad jūs labiau norite gydyti, negu jūsų artimas žmogus gydytis…

 32. Vardas

  Kaip jus visi prie tos chemijos limpat kaip narkomanai kokie…. Baisu skaityt net tokius patarimus. Ar bent zinot kad nuo tu visu barbituratu-ale raminamuju abstinencija nustojus vartot sunkesne nei nuo heroino ir galima mirtis? Panosej kiekvienoj vaistinej yra naturaliu augaliniu vaistu o jus atsiprasant suda ryjat. Pvz Valeradix, valerijonu pagrindu. Nereceptinis, naturalus, nesukelia priklausomybes, padeda nemigai ir stresui nuimt. Ech, ciumpat pirma papuolusi po ranka nuoda o veliau verkiat prisidare sau dar didesniu problemu.

 33. Rimanta

  Apsilankyk pas daktara ir paprasyk kad istrasytu stilnox tableciu. Jos geros. Man tapati beda.negaliu miegot, taciau su sitais vaistais viskas kitaip puikiai issimiegu. ISPEJIMAS! Ju pavartojus, po keliu minuciu atsiranda svaigimas galvos, nes organizmas pradeda miegoti. Taciau pati dar nemiegi. Todel geriau ju pavartojus gulk i lova iskart.

 34. Arturas

  jau eina antra savaite, kai negaliu normaliai uzmigt ir issimiegot bei pasiilset ka man daryti ir kokius vaistus gert, kad normaliai uzmigciau ir issimiegociau? naissimiegu ir todel dienos metu aukstas kraujo spaudimas ir atrodau kaip zombis?

  1. Audrius Batisa

   Sveiki, vaistinėse yra nereceptinių įvairių medikamentų galite pasikonsultuoti su vaistininku, jie gali ir arbatų pasiūlyti. Bet visgi siūlyčiau nuvykti pas šeimos gydytoją ir papasakoti situaciją. Ji gali ir receptinių vaistų skirti jeigu yra toks poreikis.

Komentuosite?